Has Parti'den Ak Parti'ye, Ak Parti'den CHP'ye

Has Parti'den Ak Parti'ye, Ak Parti'den CHP'ye
Has Parti'den Ak Parti'ye, Ak Parti'den CHP'ye
Kapanan HAS Parti'den AK Parti'ye geçen 220 kişi, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Soner Çetin'i desteklemek için CHP'ye geçti.

ADANA’nın merkez Yüreğir İlçesi’nde belde iken mahalleye dönüştürülen ve son dönemde ilçe olması için kanun teklifi sunulan Doğankent Mahallesi’nde, kapanan HAS Parti ’den AK Parti ’ye geçen 220 kişi, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Soner Çetin’i desteklemek için CHP’ye geçti.

Bir kahvede düzenlenen törende, HAS Parti kapatılınca AK Parti’ye geçen 220 kişi, toplu halde CHP’ye üyelik belgelerini imzaladı. CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Soner Çetin de yeni partililerin CHP rozetlerini taktı.

Grup adına konuşan Mustafa Giriş, "Biz, HAS Parti olarak girdiğimiz seçimde azımsanmayacak bir oy aldık. Çalıştık, mücadele ettik. ’Harun gibi geldiler, Karun gibi gidecekler’ diyen Genel Başkanımız Numan Kurtulmuş’un AK Parti’ye gidişini içimize sindiremedik" dedi.

HAS Parti’nin kapanmasıyla AK Parti’ye geçtiklerini, fakat Türkiye ’nin kurtuluşunu CHP’de gördüklerini belirten Mustafa Giriş, "Adana’nın kurtuluşunu da Soner Çetin’de gördük. Çetin’e inandık, güvendik. Bu nedenle CHP’ye geçmeye karar verdik. Onun adaylığı ve CHP’nin seçim zaferi için mücadele edeceğiz" diye konuştu.

Törenin sonunda yeni ve eski CHP’liler Soner Çetin’i alkışlayıp, tezahürat yaptı.

Can KÜÇÜKÖZKAN / DHA