Hasip Kaplan: Siyasette gerçek aşk yoktur

Hasip Kaplan: Siyasette gerçek aşk yoktur
Hasip Kaplan: Siyasette gerçek aşk yoktur

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan

TBMM Genel Kurulu'nda MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ile BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ilginç bir diyalog yaşandı

TBMM - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 2003'de havalimanlarında yolcu trafiğinin 34,4 milyon iken, bugün 130,6 milyona çıktığını bildirdi.

TBMM Genel Kurulu'nda sözlü soruları yanıtlayan Yıldırım, Atatürk , Adnan Menderes, Sabiha Gökçen, Dalaman, Esenboğa ve Antalya havalimanlarının çeşitli kategorilerde 13 uluslararası ödül aldığını söyledi.

Yıldırım, 2003'de havalimanlarında yolcu trafiğinin 34,4 milyon iken, bugün 130,6 milyona çıktığını, artış oranının yüzde 280 olduğunu bildirdi.

Yıldırım, 2003-2012 yılları arasında havalimanlarına merkezi bütçeden ve öz kaynaklardan 4,8 milyar; kamu özel işbirliği çerçevesinde 1,7 milyar olmak üzere toplam 6,5 milyar TL yatırım yapıldığını kaydetti.

Bakan Yıldırım, yasalar çerçevesinde istihbarat, terörle mücadele ve suç önlemeye yönelik yasal dinlemenin polis, istihbarat, jandarma tarafından yapılabileceğini, bunun dışında hiçbir kurum ya da kişinin dinleme yapma yetkisinin olmadığını söyledi. Yıldırım, yasal dinlemelerin kapsamı ve yasa dışı dinlemelere ilişkin bugün oluşturan araştırma komisyonunun da bu konuda önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Bölünmüş yolların yapımından sonra, yol kusurundan kaynaklanan trafik kazalarının oranının yüzde 0.49'a kadar düştüğünü belirten Yıldırım, araç sayısının iki katına çıkmasına rağmen karayollarında meydana gelen kazaların yüzde 41 oranında azaldığını söyledi.

“SİYASETTE GERÇEK AŞK YOKTUR”

AK Parti'nin grup önerisi üzerinde söz alan MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kocaeli'ndeki hava kirliliğine yönelik bazı iddiaları gündeme getirerek, Genel Kurul kürsüsünden su birikintisinden elde ettiğini söylediği çamur kitlesini gösterdi.

Türkkan, “AK Parti ile BDP 'nin aşk yaşadığını” dile getirdi.

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, “Siyasette gerçek aşk yoktur. Siyaset yönetebilme sanatıdır, partnerler her zaman değişebilir” dedi.

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, kuraklıktan etkilenen çiftçilerin borçlarının yeniden yapılandırılması için verdiği kanun teklifinin doğrudan gündeme alınması önergesi üzerinde yaptığı konuşmada, saman olmadığı için çiftçilerin hayvanlarına makarna yedirdiğini savundu. Öğüt, kürsüye makarna paketiyle çıktı ve hayvanların makarna yediğine ilişkin resimler gösterdi.

Öğüt, konuşmasının ardından makarna paketini Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'a verdi.
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da kayısı politikasına ilişkin eleştirilerde bulundu ve kürsüye kayısı paketi ile çıktı.

Akşener, Ağbaba'nın konuşmasının ardından kayısı paketini isteyerek, çalışanlara dağıttıracağını söyledi.

Öte yandan, “Haberleşme Özgürlüğü ve Özel Hayatın Gizliliğine Yönelik İhlallerin Tespiti ve Önlenmesine İlişkin Tedbirlerin Alınması” amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'na üyeleri okunarak Genel Kurul'un onayına sunuldu.

TBMM Başkanvekili Meral Akşener, çalışma süresinin tamamlanmasının ardından, yarın saat 14.00'de toplanmak üzere birleşimi kapattı.