Hatice'den hizmet sözü

Sultandağı ilçesine bağlı 2 bin 500 nüfuslu Yakasenek beldesinde 22 yaşındaki görme özürlü Hatice Sapmaz'ın belediye meclis üyeliğine aday gösterilmesi özürlüleri sevindirdi.

AFYON - Sultandağı ilçesine bağlı 2 bin 500 nüfuslu Yakasenek beldesinde 22 yaşındaki görme özürlü Hatice Sapmaz'ın belediye meclis üyeliğine aday gösterilmesi özürlüleri sevindirdi.
İki yaşında yakalandığı hastalık nedeniyle iki gözünü kaybeden Hatice'nin en büyük desteği babası Yüksel Sapmaz. Baba Sapmaz, "Bazı aileler
özürlü çocuklarını bir suç gibi saklar. Bu davranışla çocuklarına en büyük kötülüğü yaparlar. Ben kızımın görme engelli olmasından utanmıyorum. Verilecek tüm görevleri de yerine getireceğine inanıyorum" dedi.
Hatice Sapmaz "Seçilirsem şalvar giymeyeceğim. Diğer üyeler gibi toplantıdan toplantıya değil her zaman belediyede çalışacağım" diye konuştu. Sapmaz'ı aday göstererek beldedeki özürlülerin de sesine kulak verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Necati Korkman, bunun diğer beldelerdeki özürlüler arasında sevinç yarattığını söyledi.