'Hayatımda duyduğum en saçma şey'

'Hayatımda duyduğum en saçma şey'
'Hayatımda duyduğum en saçma şey'
Türk Dil Kurumu üzerinden CHP'ye para aktarıldığı iddialarıyla ilgili konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Deli saçması şeyler nasıl uydurulabilir. İsviçre bankalarında paralarımız varmış. Seçimler geliyor gerçekten paraya ihtiyacımız var. Söylesinler. Hayatımda duyduğum en saçma şeyler" dedi.

RADİKAL- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  gazetecilere yaptığı açıklamada Türk Dil Kurumu'ndan CHP'ye para aktarıldığı yönündeki iddialarla ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu iddaya "Hayatımda duyduğum en saçma şey" sözleriyle değerlendirdi.
İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları: 

MECLİS'TE KAVGA

Meclis’te 4 milletvekili yaralandı. Vekiller kendi kendini darp etti açıklaması deli saçması. Vekillere saldırı, insanlık dışı ahlakdışı bir uygulama. Düşünceye tahammül edemiyorlar. AKP işine geldiğinde masum işine geldiğinde şeytan oluyor. CHP vekillerine saldırı demokrasinin kaldıracağı bir saldırı değildir. AKP’nin gelecekte nasıl bir Türkiye halay ettiğini ortaya koyuyor. İç tüzüğün verdiği hakları bile kullanmayın diyorlar bize. Biz gerginlikten uzak duralım diyoruz onlar çekiçle vekilleri dövüyorlar. 

CHP'YE PARA AKTARMA İDDİALARI

Deli saçması şeyler nasıl uydurulabilir. Onları MİT üzerinden Milli İstihbarat Teşkilatı üzerinden oluşturulduğu hangi dairelerde kaç kişinin görevlendirildiğini biliyoruz. Efendim Türk Dil Kurumu'ndan bize para aktarılıyormuş. Neden bulmuyorlar bunları. İsviçre bankalarında paralarımız varmış. Seçimler geliyor gerçekten paraya ihtiyacımız var. Söylesinler. Hayatımda duyduğum en saçma şeyler.  Geçtiğimiz yıllarda da benim için "Saunada eğlendi" dediler. O tarihte Almanya'daydım Allah'tan uçak biletim vardı.
Rahmetli annem “Allah bizi kuru iftiradan saklasın” derdi. Aynen öyle Allah bizi kuru iftiradan saklasın.

SANDIKTA HİYELE KARŞI ÖNLEM

Bütün topluma sandığa sahip çıkmaya davet edeceğiz, ediyoruz. . AKP iktidardan gitmemek için her türlü yola başvuracak, her şeyi göze alır bunlar. Yanı iftirayı cinayetleri… İktidardan gitmemek için her şeyi göze alırlar. Bu kadar paniğe kapılmalarının nedeni CHP’nin yükselişi. Ne yaparlarsa yapsınlar CHP haziran ayında iktidar olacaktır.