Hayri İnönü: Mustafa Sarıgül ile yaşanmışlıklarla birbirine karıştırılıyor

Hayri İnönü: Mustafa Sarıgül ile yaşanmışlıklarla birbirine karıştırılıyor
Hayri İnönü: Mustafa Sarıgül ile yaşanmışlıklarla birbirine karıştırılıyor
Şişli'nin CHP'li Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Doç. Dr. Nazlı İnönü'nün, 'ölümle tehdit edildim' iddiasına ilişkin açıklama yapan Hayri İnönü "Belediyemizin başkan yardımcısı Emir Sarıgül hakkındaki görüşmelerin eşimin ifade ettiği Mustafa Sarıgül ile yaşanmışlıklarla birbirine karıştırılarak, algıların yanıltılması kabul edilebilir nitelikte değildir. Zira eşimin vurguladığı hususlar özellikle Mustafa Sarıgül'e yöneliktir." dedi.

RADİKAL - Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Doç. Dr. Nazlı İnönü'nün "Mustafa Sarıgül'ü kendilerini tehdit etmek için mafya tutttuğu ve ölümle tehdit ettiği" açıklaması Şişli Belediyesi'nde uzun süredir devam eden krizi daha da derinleştirdi.  Eşi Nazlı İnönü'nün gündem yaratan sözlerine ilişkin yazılı açıklama yapan Hayri İnönü, "Belediyemizin başkan yardımcısı Emir Sarıgül hakkındaki görüşmelerin eşimin ifade ettiği Mustafa Sarıgül ile yaşanmışlıklarla birbirine karıştırılarak, algıların yanıltılması kabul edilebilir nitelikte değildir. Zira eşimin vurguladığı hususlar özellikle Mustafa Sarıgül'e yöneliktir." dedi.

SARIGÜL YALANLADI

Şişli'nin CHP 'li Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Doç. Nazlı İnönü, Şişli Belediyesi'nde yaşananlarla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Mustafa Sarıgül'ü kendilerini tehdit etmekle suçlayan İnönü, Sarıgül'ün "mafya tutmaktan" söz ettiğini de ileri sürdü. Mustafa Sarıgül, bu iddialara Twitter'dan yanıt vererek yalanladı.

"MUSTAFA SARIGÜL İLE YAŞANANLAR KARIŞTIRILIYOR"

Şişli'deki krizin odağındaki Hayri İnönü ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Eşim Nazlı İnönü'nün geçen hafta yapmış olduğu röportajın bugün yayınlanması üzerine konuyla ilgili bir kısım açıklamalar yapılmaktadır.

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile 16 Aralık 2014 günü yaptığmızı toplantıdan önce eşimin vermiş olduğu söz konusu röportaj, tedirgin ve korkmuş bir annenin duygularını ifade etmektedir. Belediyemizin başkan yardımcısı Emir Sarıgül hakkındaki görüşmelerin eşimin ifade ettiği Mustafa Sarıgül ile yaşanmışlıklarla birbirine karıştırılarak, algıların yanıltılması kabul edilebilir nitelikte değildir. Zira eşimin vurguladığı hususlar özellikle Mustafa Sarıgül'e yöneliktir.

Sayın Genel başkanımızın huzurundaki toplantıda kendisiyle yaptığımız mülakat sırasında Emir Sarıgül ile ilgili hususlar değerlendirilmiştir. Sayın İlhan Özkes hem bu toplantı sırasında hem de toplantının devamındaki sohbetimizde şahsımın Emir Sarıgül ile ilgili beyanlarını bu defa Mustafa Sarıgül ile ilgili konuyla içiçe katarak ve kamuoyuna beyanatta bulunnması şahsımı töhmet altında bırakmaktıadır.

Öncelikle Şişli halkının teveccühüyle gerçekleşmiş görevimi ve partimiz önde uttuna tutumunun bu şekilde saptırılması makamının ve şahsımını yıpratılmasına neden olmaktadır. Bu nedenlerle şu ana kadar eşim ve şahsımla ilgili konuşulanlardan ve yaşanılanlardan farklı ve gerçeğe aykırı yapılmış tüm açıklamaları ve beyanatları şiddetle tekzip ettiğimi kamuoyunun bilgilerine sunarım."