@ismailsaymaz

'Hayvan' diyen ölü sevicidir!

'Hayvan' diyen ölü sevicidir!
'Hayvan' diyen ölü sevicidir!

Fotoğraf: AHMET DUMANLI /AA

AK Parti'nin şov yaptığı TT Arena'daki kongrede Erdoğan sert mesajlar verdi: "Uludere uluslararası bir karalama kampanyasıdır. Bunun içinde CHP var, BDP var, medya var."
Haber: AYÇA ÖRER / Arşivi
İSMAİL SAYMAZ / Arşivi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan TT Arena’da gövde gösterisine dönüşen İstanbul İl Kongresi’nde yine tartışma yaratacak mesajlar verdi. Stada gelişinde büyük sevgi gösterileriyle karşılanan Erdoğan, yürüyüş parkurundan geçerken partilileri selamdı ve eşiyle birlikte karanfil attı. Erdoğan’ın konuşmasında en çok dikkat çeken konu yine Uludere oldu. “Uludere olayı üzerinden bir istismar siyaseti yürütülüyor. Uludere uluslararası bir kampanyadır” diyen Erdoğan, Uludere’de herkesi üzen bir hata yapıldığını söyledi ve ekledi: “O emri hangi hayvan verdi diyenler, olayın hemen arkasından zil takıp oynayanlar, dağdakiler inmesin diyenler, nekrofillerdir. Yani ölü sevicilerdir.” Erdoğan konuşmasında şu mesajları verdi:
Biz il kongresini dahi stadyumlarda yapan bir partiyiz. Bu muhteşem manzarayı kıskananlar olacaktır, il kongrelerinde havalarda sandalyelerin uçuştuğu partiler bizleri kıskanacaktır.
İçinde bulunduğumuz Seyrantepe Arena bile, temelini atıp açılışını gerçekleştirdiğimiz Türkiye’nin en büyük en dev stadyumu. Bunlarla şimdi biz gurur duyuyoruz.
Buradan açık açık söylüyorum Uludere olayı üzerinden bir istismar siyaseti yürütülüyor. Uluslararası istismar kampanyasının içinde PKK, BDP , CHP ve bazı medya kuruluşları var.
Uludere’de hepimizi üzen bir hata yapılmıştır. Hata ile vurulan bu insanlar konusunda devlet yapması gereken neyse hepsini yapmaktadır. Aileler en üst düzeyde ziyaret edildi. Başbakan yardımcımın eşi, eşim, kız çocuğum hep birlikte ziyaret yaptılar. Mesele orada bırakılmadı.
O emri hangi hayvan verdi diyenler, Uludere olayının hemen arkasından zil takıp oynayanlar, dağdakiler inmesin diyenler, bu sıfata dahi layık olmayanlar, nekrofillerdir. Yani ölü sevicilerdir.
Hiç kimse bize vicdan insanlık dersi vermeye yeltenmesin. Biz terör örgütüne karşı siper olurken, biz mafyayla cuntayla çarpışırken, biz Kürt kökenli vatandaşlarımla helalleşirken bize çelme takanlar bugün bize insanlık dersi vermeye kalkıyorlar.
Eğer o gün jandarma aracı silahlı müdahale etse, aracın içinden siviller çıksa felaket olacaktı. Ama jandarma o aracı kovalamasa o zaman da belki daha büyük bir felaket yaşanacaktı. Araçta siviller öldürülse, istismarcılar ayağa kalkacak güvenlik güçlerine saldıracaklardır. Hantepe’de, Gediktepe’de olduğu gibi. Niye katırları vurmadınız dediler, niye seyrettiniz dediler. İşte diyenler farklı yazanlardır.

Arena’da şov yaptı
Bu ay Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yapılan CHP İl Kongresi ile kıyaslandığında iktidar adeta Arena’da şov yaptı. Kongreye spor bir takım elbiseyle gelen Başbakan’ı tribünler ayakta karşıladı.
Kongre, sabahın erken saatlerden itibaren yoğun güvenlik önemleri altında başladı. Sahneye “Bir olduk, birlik olduk… Birlikte Türkiye olduk” yazan bir platform kuruldu. Platformda İstanbul maketi ve o maketin yanında elinde karanfil taşıyan dev bir R. Tayyip Erdoğan maketi yerleştirildi. Stadyumda üzerinde AK Parti İstanbul 4. Olağan Kongresi yazan bir zeplin uçuruldu. Stat zeminine çimlerin zarar görmemesi için özel plastik bir döşeme kaplandı.
Stadyumda namaz kılmak için özel bir bölümün yaratılmaması karışıklık yarattı. Namaz kılacak yer bulamayan vatandaşlar, büfelerden temin ettikleri kartonların üzerinde namaz kıldı. Bugüne özel olarak büfelerde fiyat tarifesi değiştirildi. Normalde 4 lira olan kahve 2, 2 lira olan çay 1 liraya satıldı. Köfte-ekmek fiyatı 5 lira olarak belirlendi. Stadyumda özellikle gençler kalabalığın önemli bir bölümünü oluşturdu.
Stadyum ilçe ilçe ayrıldı. AK Parti Beyoğlu İlçe teşkilatı “Beyoğlu seni başka seviyor”, Maltepe “Büyük usta Maltepe tamam/ Durmak yok yola devam”, Zeytinburnu “Tarih okuyan değil, yazar bir Türkiye için, bugün değil, yarınlar için seninleyiz büyük usta” pankartı açtı.