HDP Adana ve Mersin binalarında patlama

HDP Adana ve Mersin binalarında patlama
HDP Adana ve Mersin binalarında patlama
Adana ve Mersin HDP il teşkilat binalarında patlama meydana geldi. Patlamalarda 4 kişi yaralandı.

RADİKAL-Adana ve Mersin'de HDP İl Başkanlıklarının bulunduğu binalarda bu sabah 10 dakika arayla patlamalar meydana geldi. Binalarda ve parti merkezlerinde hasara yolaçan patlamalar sırasında Adana'da 3 kişi, Mersin'de ise bir kişi yaralandı. Adana'daki patlama kargo paketinden, Mersin'deki ise dün gönderilen çiçeğin patlaması sonucu gerçekleştiği iddia ediliyor.

Saat 10.00 sıralarında Adana'nın Cemal Gürsel Caddesi'nde HDP İl Başkanlığının bulunduğu işhanında 4. katta meydana gelen patlama, işyerlerinin yoğun olduğu semtte büyük panik yarattı. Patlama sesi ile birlikte devriye ve takviye polis ekipleri çevreyi kontrol altına aldı. 

Dengir Fırat'tan patlama açıklaması: Miting günü olması planlı

Seyhan İlçe Başkanı'nın makam odasındaki patlamada ilçe Eşbaşkanı Hüseyin Beyaz, ESP eski il başkanı Sabahattin Pişkinbaş ile İbrahim Yakup yaralandı. Ardından, patlamaya bağlı küçük çaplı bir yangın çıktı. İtfaiyenin müdahalesi ile söndürüldü.

MERSİN'DE BİR KİŞİ YARALANDI 

HDP Mersin İl Teşkilatı'nın bulunduğu binada şiddetli patlama meydana geldi.  Binanın balkon bölümünde patlama meydana geldi. Patlama sırasında zemin kattaki balkonda olan bir çocuk hafif yaralandı. Mersin Merkez Akdeniz İlçesi Çankaya Mahallesi 111 Sokak'taki Alanya İş Merkezi'nde patlama meydana geldi. Birinci katında HDP Mersin İl Teşkilatı'nın bulunduğu iş merkezindeki patlamanın sesi kentin her yerinden duyuldu. Patlamayı duyan çok sayıda polis ve vatandaşlar iş hanına akın etti. Bomba şüphesinin olduğu patlama sonrası iş merkezine gelen bazı HDP'liler polise tepki göstererek olayın provokasyon olduğunu söyledi.

HDP binalarında patlama: Adana'da paket Mersin'de çiçek...

KARGO PAKETİ PATLADI

HDP Genel Merkezi'nden alınan bilgiye göre Adana'daki patlama gönderilen kargo paketinden kaynaklandı. 

Mersin'de 'bombalı çiçek' balkonda patladı, faciadan dönüldü

MERSİN'DE ÇİÇEK BUKETİ PATLADI

Mersin'deki patlamanın dün gönderilen bir çiçek buketinden kaynaklandığı açıklandı.

DEMİRTAŞ MİTİNGİ YAPACAK

HDP'nin dün Adana'da mitingi vardı. Bugün ise HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadı yanındaki alanda miting yapacaktı.   

İLK AÇIKLAMAYI SIRRI SÜREYYA ÖNDER YAPACAK

HDP Mersin ve Adana il Başkanlıklarına yönelik bugün gerçekleşen saldırılar konusunda ilk açıklama, Ankara'da HDP Milletvekili Sırrı Süreya Önder'den gelecek. Önder, bugün 13.00'de Ankara Selanik Caddesindeki Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) binası önünde açıklama yapacak.

 

ADANA VALİSİNDEN İLK AÇIKLAMA

Adana Valisi Mustafa Büyük, HDP Seyhan İlçe Başkanlığında  patlama meydana geldiğini, 2 kişinin yaralandığını söyledi.  
Vali Büyük, Tepebağ Mahallesi Cemal  Gürsel Caddesi'ndeki HDP Seyhan İlçe Başkanlığının makam odasında patlama meydana  geldiğini belirtti. İlk belirlemelere göre 2 kişinin yaralandığını kaydeden Büyük,  "Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldı. Patlamanın neden kaynaklandığını ve  patlayıcının cinsini belirlemek için çalışmalarımız sürüyor" dedi.

ADANA İL BİNASI 

twitter.com/hayat_tv 

 DHA/CİHAN