HDP adayı Ertuğrul Kürkçü'ye İzmir'de en çok sorulan 5 soru

HDP adayı Ertuğrul Kürkçü'ye İzmir'de en çok sorulan 5 soru
HDP adayı Ertuğrul Kürkçü'ye İzmir'de en çok sorulan 5 soru
İzmir'de seçim çalışmalarını sürdüren HDP adayı ve HDK Eşbaşkanı Ertuğrul Kürkçü seçmenden en çok gelen 5 soruyu ve yanıtlarını açıkladı.

RADİKAL - HDP İzmir 1. Bölge 1. sıra Milletvekili adayı Ertuğrul Kürkçü seçim çalışmaları sırasında en çok karşılaştığı 5 soru ve yanıtlarını açıkladı. İzmir'de büyük ilgi gördüklerini ve en az iki milletvekili çıkaracaklarını söyleyen Kürkçü, Bianet'e yaptığı açıklamada seçim çalışmalarında en çok karşılaştığı 5 soru ve 'kısa yanıtlarını' şöyle sıraladı:

1-) HDP Tayyip Erdoğan ’ın istediği başkanlık sistemini destekleyecek mi? Bu konuda pazarlık var mı?

Seni başkan yaptırmayacağız. 

2-) Hem AKP ’ye muhalif olduğunuzu söylüyorsunuz, hem de çözüm süreci için AKP hükümetiyle masaya oturuyorsunuz. Bu ikisi nasıl bağdaşıyor. 

Hükümette CHP olsaydık onunla görüşürdük. 

3-) HDP sadece Kürtlerin haklarını savunmuyor mu? Neye dayanarak Türkiye partisi olduğunuzu iddia ediyorsunuz? 

HDP Türkiye partisi, gücünü Türkiye toplumunun çoğulcu dokusundan alıyor ve her yurttaşın eşit ölçüde saygıdeğer olduğuna inanıyor. 

4-) Demokratik özerklik dediğiniz şey tam olarak nedir? Bunun bir bölücülük projesi olduğu söyleniyor.

Konak tünelleri ve İnciraltı bölgesinin planlanması gibi konularda söz hakkının İzmirlilere ait olmasıdır. 

5-) HDP kadınların özgürlüğü konusunda ne kadar samimi? 

HDP kadınlar adına konuşmıyor, HDP’de kadınlar konuşuyor. 


  http://www.radikal.com.tr/135480213548023

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  user1082460 Cevap - user766741

  Bence İstismar konusunu biraz araştırın bence istatistiklerin diğer bölgelerden çok farklı olmadığını göreceksiniz... İnternete kadına yönelik şiddet haritası diye aratırsanız karşınıza çıkacaktır örneğin aklınıza gelirmi bilmem ama 1213 vaka ile İzmir birinci Diyarbakır vakka sayısı ise sadece 52 Mardin 21 Şırnak 29 Konya 495 Haritanın geri kalanını görmenizi isterim muhakkak bakın... Öle her şey size sunulan gibi değil... HDP konu üzerine çok ciddi çalışmalar yürütüyor... örneğin HDP'li bir belediye çalışanı eşine şiddet uygularsa maaşı artık eşine ödeniyor... İşçi toplu sözleşmesine konulmuş bir madde... aynı şekilde çok eşli hiç kimse belediyede çalışamaz... mahallelerde yapılan çalışmaları da bence en yakın HDP bürosuna uğrayıp bire bir öğrenin... daha fazla bilgi isterseniz bilgi vermeye de hazırım...

  Sorulmayanlar - sarabi

  1- HDP milletvekili adaylarını belirlerken parti içi demokrasi gereği herhangi bir önseçim yaptı mı? 2- HDP'de bireysel üyelik işler bir şekilde mevcut mu, yoksa bireysel üyeler "BAĞIMSIZLAR" başlığı altında tek bir şekilde mi kategorize edilmekte? 3- HDP'nin eski AKP'li ve eski MHP'li adayları özgürlük mücadelesi içerisinde bedel ödemeye hazırlar mı, bizimle birlikte meydanlarda biber gazı yiyecekler mi? 4- HDP'nin milletvekili adayları belirlenirken parti bileşenlerinin temsili yanında oy çekmesi olası adaylar değerlendirilirken demokratik ilkeler göz önünde bulunduruldu mu? 5- HDP, şu anda devletin bütün öfkesi altında demir parmaklıklar arkasında çürütülmeye çalışılan Sevan Nişanyan'ı aday göstermek konusunda herhangi bir tartışma yürüttü mü? HDP'yi destekliyorum ancak sevgili Ertuğrul Kürkçü bu soruları da cevaplarsa kendi açımdan çok sevineceğim.

  iki yuzluluk - user1082460

  Turkiye en fazla kadin istismari hdp nin en cok oy aldigi bolgelerde oluyor. Kendi kapisinin onunu supuremeyen benim kapimin onunu nasil supurecek ?