'HDP barajı geçerse AK Parti dağılır'

'HDP barajı geçerse AK Parti dağılır'
'HDP barajı geçerse AK Parti dağılır'
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Kadıköy Yoğurtçu Parkı'nda halka seslendi. Demirtaş,"Eğer biz barajı yüksek bir puanla geçersek AKP dağılacak. Kendi içinden 3-4 partiye, harekete ayrılacak. Saraydaki ve onun stajyeri dışında etraflarında kimse kalmayacak" dedi.

RADİKAL - Halkın Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kendilerine yönelik olarak provokasyonların olacağını 3 ay önce söylediğini hatırlatttı. Seçim kampanyaları başlamadan bu uyarıyı yaptıklarını vurgulayan Demirtaş, "Yalana sarılacaklar. İftiraya sarılacaklar. Saldıracaklar, provokasyon yapacaklar. Bunu 3 ay önce söylemiştik. Maalesef yanılmadık. Ağrı Diyadin'de neler yapmaya çalıştıklarını gördünüz. Sonrasında Uludere'de, Robovski'de, Yüksekova'da ve 114 yerde HDP binalarına ya da çalışanlarına saldırı yapılarak... Genel merkezimiz, Adana, Mersin teşkilatlarımız bombalı, silahlı saldırılarla provoke edilerek... Her yerde fiziki şiddetle HDP durdurulmaya, seçim süreci provoke edilmeye çalışılıyor" dedi.

"ESKİ DOSTUNUZ, EŞİNİZ, AYRILDIĞINIZ SEVGİLİNİZ, NE VARSA İKNA ETMENİZ LAZIM"

Demirtaş, "Sizlerin çalışması, iknası için etrafında eşi, dostu, arkadaşı, İstanbul 'da yaşıyor olması gerekmez. Eski dostunuz, eşiniz, ayrıldığınız sevgiliniz, ne varsa ikna etmeniz lazım" dedi. Demirtaş'ın, "Ayrıldığınız sevgiliniz" demesi gülüşmelere neden oldu. Demirtaş buna, "Yürek acısı da baya da çokmuş. Öyle görünüyor" şeklinde karşılık verdi.

"AKADEMİ DÜNYASI AHMET HOCAYI BİZE GÖNDERMİŞTİ, BİZ GERİ ORAYA İADE EDİYORUZ"

Selahattin Demirtaş, "Eğer biz barajı yüksek bir puanla geçersek AKP dağılacak. Kendi içinden 3-4 partiye, harekete ayrılacak" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Saraydaki ve onun stajeri dışında etraflarında kimse kalmayacak. Stajyer de stajını tamamlayamadan, bir daha başbakanlık koltuğunu görmeden inşallah veda edecek. Ahmet Hoca Üniversitedeki kürsüsüne geri dönecek. Onun için de en hayırlı sonuç bu olacak. Biz onun stratejik derinliğini özledik. Siyasette başarılı değil. Tekrar o stratejik derinlik günlerine dönsün. Orada oylanması bu ülke için daha hayırlıdır. Akademi dünyası için haksızlık olacak ama kusura bakmasınlar, onlar bizi affetsinler. Akademi dünyası Ahmet Hocayı bize göndermişti, biz geri oraya iade ediyoruz. Biraz da siz uğraşın kardeşim." 


  http://www.radikal.com.tr/136410913641092

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HDP'ye Oy Vermek, AKP'ye karso 8 oy vermektir. Nasil mi? - user427047

  Benim gibi AK partinin gidisatindan super memnuniyetsiz olanlar, ve oyunu hangi partiye verecegini bilemeyenler. Herkes sandikta bir oy atarken, AKP'ye karsi 8 oy atmak ister miydiniz? Bu mumkun. Nasil mi? Normalde ortalama 80 bin secmene bir milletvekili dusuyor (45 milyon secmen bolu 550 milletvekili). Buna mukabil, HDP'nin baraji asmasi icin 625 bin oya ihtiyaci var (625 bin kisi, 60 milletvekilinin AKP'ye mi, HDP'ye mi gidecegini belirleyecek). 625 bin bolu 60, 10 bin yapiyor. Normalde 80 bin kisi bir milletvekili secebiliyorken, HDP icin bir kidimlik secmen acisindan, 10 bin secmen bir vekil secebilmis olacak. Bu da 1'e 8 eder. AKP'den memnun olmayan biri MHP'ye ya da CHP'ye oy verdiginde bir oy vermis sayiliyor. Saadet ya da BBP'ye oy verdiginde sifir oy vermis sayiliyor (barajdan dolayi). Bagimsiz takilanalra da verince bir oy vermis sayiliyorsun. Ama HDP'ye oy verince, senin oyun kiymeti, 8 oy ediyor. Rant gelirinin ne oldugunu bilenler, bir arsayi 10 bine alip 80 bine satmanin ne oldugunu iyi bilir. Bu da oyle bisey. 625 bin secmen, 5 milyon secmene denk bir guce sahip. Hadi bakalim, baraji kaldirmakta tereddut edenler, biraz bunu dusunun bakalim.

  Allah mı Söyletti Ne? - Hayal Denizi03

  Söyleye değil söyletene bak mı desek? İnşallah diyerek destek mi versek? Şaka bir yana görmemişin başına 8 Haziran'da saray çöker. Kaçak maçak saray derken, kaçacak delik arar sakinleri. Gerçi Hava alanına tünelle bağlı dedi kodu dolaşıyor halkın dilinde ya olsun! Tünele girmek de yürek ister. Yürek Selanik Esenboğa'ya kadar tünelde gitmek kolay mı alim Allah altını ıslatır.