HDP: Demirtaş öyle demedi

HDP: Demirtaş öyle demedi
HDP: Demirtaş öyle demedi
Financial Times'a röportaj veren HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın PKK'nın misilleme taktiklerini "kirli" olarak nitelediği haberlerine HDP'den yalanlama geldi.

RADİKAL-Financial Times'a röportaj veren Selahattin Demirtaş'ın PKK 'nın misilleme taktiklerini "kirli" olarak nitelediği haberlerine HDP'den yalanlama geldi. Gazetenin Ankara Muhabiri Alev Scott'un imzasını taşıyan ve BBC Türkçe'nin de aktardığı röportajda Demirtaş'ın Doğubayazıt'taki intihar saldırısı da dahil olmak üzere PKK'nın misilleme taktiklerini 'kirli' diye tanımladığı iddia edilmişti. HDP'den yapılan açıklamada "Sözleri hatalı aktaran gazeteciden düzeltme talep edilmiştir" denildi. Açıklamada şunlar vurgulandı: Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş'ın sözlerini hatalı aktaran gazeteciden düzeltme talep edilmiştir. Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş'ın Financial Times röportajındaki ifadeleri şu şekildedir: "Ceylanpınar'da da uyuyan, yatağında gece uyuyan 2 polis katledildi, o da çok provokasyon kokan kirli bir eylemdi ve onu da büyük ihtimalle PKK'ye yakın kişilere yaptırdılar. Ve bir anda PKK'ye karşı büyük bir saldırı dalgası başladı.. Ayrıca röportajda geçen Doğubeyazıt olayı, röportajdan 3 gün sonra olmuştur.

 

Demirtaş: PKK'nın misilleme taktikleri kirli


  http://www.radikal.com.tr/140953914095392

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kirli oyunlar bitmez. - karçiçekleri

  Bizanslılar gibi AKP den de provakasyonlar ve entrikalar bitmez. Halk otobüsünde yakılan Serap kızın katili MİT çıkmadı mı? Daha yüzlercesi...

  Yutmadık - Gılgameş

  Bu olay HDP'yi çirkin ve kirli yöntemlerle geriletme projesinin bir parçasıdır. Çamur at lekesi kalır diyenler bilsinler. Bizim giydiğimiz kıyafetler çamur lekesine karşı dayanıklıdır.