HDP İzmir'de hedef büyüttü!

HDP İzmir'de hedef büyüttü!
HDP İzmir'de hedef büyüttü!
HDP'liler oluşan bir heyet İzmir Büyükşehir Belediyesine ziyaret etti. HDP İzmir milletvekili adayı Kürkçü espritüel bir dille "Bu seçimlerde ileri doğru bir adım atarsak sizi tahtınızdan edebilir miyiz?" diye sorunca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu "Taht bizim değil, emanetçiyiz" yanıtını verdi.

RADİKAL - HDP İzmir milletvekili adayları, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu makamında ziyaret etti.
HDP İzmir 1. Bölge 1'inci sıra milletvekili adayı Ertuğrul Kürkçü, ziyarette yaptığı konuşmada, Türkiye 'nin değişimi konusunda İzmirlilerin üzerine düşen rolü iyi kavradığını söyledi.

Kentteki seçim atmosferini iyi bulduğunu belirten Kürkçü, 3. kez İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Aziz Kocaoğlu'na, "Bu seçimlerde ileri doğru bir adım atarsak sizi koltuğunuzdan edebilir miyiz?" diye sordu.
Başkan Kocaoğlu da kararın İzmirlilere ait olduğunu vurgulayarak, "Taht bizim değil, emanetçiyiz. Bakalım, daha 4 yıl var. Büyükşehir belediye başkanlığı yorucu bir iş. Ben seçimlere 6 ay kala karar veriyorum. Her aday kazanmak için yarışıyor. Parlamentoya girmek isteyen tüm milletvekili adaylarına başarılar diliyorum" yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun da yarışacağı İzmir 2. bölge HDP'li milletvekili adayları Zeki Gül, Müslüm Doğan ve Eylem Yıldız'ın da bulunduğu ziyaret, daha sonra basına kapalı gerçekleştirildi.
AA

HDP'li Kürkçü, Nişanyan'ı cezaevinde ziyaret etti

Demirtaş'ın cumartesi günü yapacağı mitinge, pazar günü Davutoğlu'nun mitingi var diye izin verilmedi