HDP listelerinde hangi isimler değişti?

HDP listelerinde hangi isimler değişti?
HDP listelerinde hangi isimler değişti?
Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ başkanlığında Çarşamba günü çalışmalarına başlayan "Seçim Komisyonu" mesaisini sürdürüyor. Komisyon tarafından belirlenen isimler, 13.30'da başlayan MYK toplantısında üyelerin değerlendirmesine sunuldu.

RADİKAL - HDP'nin 7 Haziran Genel Seçimleri'ndeki listesinin büyük oranda korunacağı sadece kritik şehirlerde bazı değişikliklere gidileceği belirtiliyor. HDP'de 7 Haziran Genel Seçimlerinde Ankara 1. Bölge 1. sıradan aday gösterilen ve seçilen Sırrı Süreyya Önder'in 1 Kasım'da tekrarlanacak seçimlerde yine aynı bölge ve sıradan aday gösterileceği belirtiliyor.

Habertürk muhabiri Mahir Kılıç'ın haberine göre, HDP'nin Ankara 2. Bölge 1. sıra için ise sürpriz bir isimi aday göstereceği konuşuluyor. Gezi Parkı protestoları sırasında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün ağabeyi Mustafa Sarısülük'ün Ankara 2. Bölge 1. sıradan aday gösterileceği ifade ediliyor.

HDP İzmir 1. Bölge Milletvekili Ertuğrul Kürkçü'ye 1 Kasım seçimlerinde Ankara'dan adaylık teklif edildiği ve Kürkçü'nün bu teklifi kabul etmediği de iddialar arasında.

HDP'de 'imece' seçim şarkısı!

HDP'nin Hatay, Konya, Elazığ, Aydın , Balıkesir gibi milletvekili çıkaramadığı ancak çok yaklaştığı şehirlerde ise özel çalışma ve seçim kampanyası yapılacak.

1 Kasım seçimlerinde aday olması için adı sıkça geçen Hatip Dicle'nin bu seçimlerde de aday olmayacağı konuşuluyor.

Radikal'in aldığı bilgiye göre, Ahmet Davutoğlu'nun geçici bakanlık teklifini kabul etmeyen Levent Tüzel'in de EMEP ve HDP'nin karşılıklı kabulüyle aday olmayacağı, EMEP'den bazı isimlere ise seçilme ihtimali bulunmayan sıralarda yer verilebileceği belirtiliyor.

HDP ve EMEP'ten seçim açıklaması

HDP'den Cizre raporu