HDP mahkemeye başvurdu: Süleyman Soylu Demirtaş'a hakaret etti

HDP mahkemeye başvurdu: Süleyman Soylu Demirtaş'a hakaret etti
HDP mahkemeye başvurdu: Süleyman Soylu Demirtaş'a hakaret etti
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a hakaret ettiği iddiasıyla Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu hakkında hukuki işlem başlatıldığı kaydedildi.

RADİKAL - HDP,  Ak Parti  Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun, Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş’a yönelik, “ağza alınmayacak hakaretlerde bulunduğu” iddiasıyla hukuki işlem başlatıldığını açıkladı. HDP’nin açıklamasında Soylu’nun ad ve soyadının, “Süleyman S.” biçiminde yazılması dikkati çekti.

HDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, AKP ’nin HDP’ye yönelik siyasi linç kampanyası başlattığı savunularak bu kampanyanın her türlü siyasi etik değerleri ayaklar altına alacak şekilde devam ettiği belirtildi. Açıklama şöyle denildi:

"Son olarak, Genel Başkan Yardımcısı Süleyman S. A  haber  Kanalı’nda telefonla katıldığı bir programda, Eş Genel Başkanımız Sayın Selahattin Demirtaş için burada ifade edemeyeceğimiz, ağza alınmayacak çok ağır hakaretlerde bulunmuştur. Tecavüz ordusu IŞİD için tek kelime etme cesaretini gösteremeyip HDP’ye saldırarak, hakaretler yağdırmayı marifet sayan bu şahsı kendi tükenmişliği ve seviyesizliğiyle baş başa bırakıyoruz. Öfke ve nefret kusan bu zevata söylediği tüm sözleri aynen iade ediyoruz. Eş Genel Başkanımıza hakaret edilmesine aracılık eden A Haber Kanalı’nı kınıyoruz. Hem hakaret eden Süleyman S. hem de ilgili televizyon kanalı hakkında hukuki işlem başlatılmıştır."