HDP mahkemeye başvurdu: Süleyman Soylu Demirtaş'a hakaret etti

HDP mahkemeye başvurdu: Süleyman Soylu Demirtaş'a hakaret etti
HDP mahkemeye başvurdu: Süleyman Soylu Demirtaş'a hakaret etti
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a hakaret ettiği iddiasıyla Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu hakkında hukuki işlem başlatıldığı kaydedildi.

RADİKAL - HDP,  Ak Parti  Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’nun, Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş’a yönelik, “ağza alınmayacak hakaretlerde bulunduğu” iddiasıyla hukuki işlem başlatıldığını açıkladı. HDP’nin açıklamasında Soylu’nun ad ve soyadının, “Süleyman S.” biçiminde yazılması dikkati çekti.

HDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, AKP ’nin HDP’ye yönelik siyasi linç kampanyası başlattığı savunularak bu kampanyanın her türlü siyasi etik değerleri ayaklar altına alacak şekilde devam ettiği belirtildi. Açıklama şöyle denildi:

"Son olarak, Genel Başkan Yardımcısı Süleyman S. A  haber  Kanalı’nda telefonla katıldığı bir programda, Eş Genel Başkanımız Sayın Selahattin Demirtaş için burada ifade edemeyeceğimiz, ağza alınmayacak çok ağır hakaretlerde bulunmuştur. Tecavüz ordusu IŞİD için tek kelime etme cesaretini gösteremeyip HDP’ye saldırarak, hakaretler yağdırmayı marifet sayan bu şahsı kendi tükenmişliği ve seviyesizliğiyle baş başa bırakıyoruz. Öfke ve nefret kusan bu zevata söylediği tüm sözleri aynen iade ediyoruz. Eş Genel Başkanımıza hakaret edilmesine aracılık eden A Haber Kanalı’nı kınıyoruz. Hem hakaret eden Süleyman S. hem de ilgili televizyon kanalı hakkında hukuki işlem başlatılmıştır."


  http://www.radikal.com.tr/140397714039777

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  .. - user1080664

  akp kadrosunda onlardan olmayana saygi gosteren biri varmi hepsi efendilerini takip ediyorlar ama buda kalitesini gosterdi alanen..

  SEN DE Mİ BRÜTÜS? - m.rozbilen

  Kraldan da kralcılık buna denir. Sayın Soyludan hiç beklemezdim. Çünkü ondan öyle bir şey duymamıştık bu güne değin. Demokrat biri bilirdim onu. Makam ve bir yerlere gelme hırsı insanı şekilden şekle koyuyormuş meğer. Hükumet kurulursa bilin ki Bakan olacak demektir. Bir tek sorum var sayın Soyluya. Sayın DEMİRTAŞ ne yaptı da bu ağza alınmayacak hakaret veya küfürleri haketti? Bu hangi nezaket ya da saygı kurallarına girer? Aynisini misliyle sana iade etmişler haberin var mı? Yetti be artık çok oldunuz, sizin kaprislerinizi, bilmem neyinizi taşımak zorunda miyiz?

  ciddiye alma - user383887

  Onu ciddiye mi alıyorsunuz. Başbakan iken Erdoğan!a da hakaretler etmişti. Sonra AKP ye geldi, şimdi AKP de teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcısı

  AKP YANDAŞI NASIL OLUNUR ? - ARAGORA

  Önce ,işaret parmağını havaya kaldırarak konuşacaksın ve sonra da ,muhalefete saldıracaksın...Arkadaş da bunu yapmış..AKP den bir ses var mı ?Bir kınama var mı ? Oysa hakaret çok çirkin ve medeni olmayan bir davranış değil midir ?Ahlak ve etik değerler nerede kaldı ?

  - Alipapa

  BÜlent arınç,metin metiner,süleyman soylu gibi adamların siyasetten temizlenmesi lazım.Bunlar örgütLerden tehlikeli kişiler.

  süleyman - sakar47

  seviyesizleşmek devleti idare edeceklere yakışmıyor

  delilik ! - user1122386

  bunlar çıldırmış olmalı. HDP yi bitirip kendi ikdidarlığını kurmak uğruna bu ülkenin gençlerini elinde maşa ile ateşe atıyor. ama suç eli kanlı AKP de değil. sözde milliyetçiliği savunan ve başka da birşey bilmeyen MHP de. madem milliyetçisin ülkeyi ateşe atan iktidar karşısında dursana ! operasyonlar durmaz ise korkarım ki ülke büyük bir iç savaş eşiğinde...