HDP: Operasyonu 'başarı' olarak sunanları şaşkınlıkla karşılıyoruz

HDP: Operasyonu 'başarı' olarak sunanları şaşkınlıkla karşılıyoruz
HDP: Operasyonu 'başarı' olarak sunanları şaşkınlıkla karşılıyoruz
HDP'den İstanbul Adliyesi'nde gerçekleştirilen eyleme ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı.

RADİKAL - HDP'den savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği saldırıya ilişkin yapılan açıklamada, " Operasyon sonucunda üç cenazenin çıkmasını 'başarı' olarak sunanları şaşkınlıkla karşıladığımızı ifade etmek istiyoruz" denildi.

HDP'den yapılan açıklama şöyle:

" İstanbul Adliyesi'nde gerçekleştirilen eylemin sonuçlarından derin üzüntü duyduğumuzu belirtir, savcı M. Selim Kiraz'ın ve operasyonda öldürülen Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol'un ailelerine sabır ve başsağlığı dileklerimizi sunarız.

Bu vahim ve acı olayın bütün detaylarının dikkatlice araştırılmasını ve sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılmasını bekliyoruz. Operasyon sonucunda savcı M. Selim Kiraz dahil üç cenazenin adliyeden çıkmış olmasını 'başarı' olarak sunanları şaşkınlıkla karşıladığımızı ifade etmek istiyoruz.

Tekrar, yaşamını yitirenlere rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. "


  http://www.radikal.com.tr/132600413260048

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HDP, PKK'yi bıraktı DHKP-C'ye destek çıkıyor - gundi ghandi

  Barajı aşma aşkına; PKK'yi bile bu kadar savunmazken DHKP-C'yi savunup sol ve alevilerden oy alayım diye bu kadar da saçmalanmaz. Savcı'yı kurtarmak için saatlerce pazarlık yapıldı ama kurtarılamadı.

  REHİNE KURTARMA OPERASYONU - user1056906

  Rehinenin sağ olarak kurtarılması esastır. Umarım Savcının eşi bu işin peşini bırakmaz..

  insanlık - user1056740

  teröristte olsa sonuçta orada insanlar öldürülmüş öldürmenin neresi başarı bi gidin yaaw

  HDP - Ayse Sule

  Yine sasirtmadin beni HDP. Terore eylem, teroriste eylemci diyor ve yine kinamaktan gocunuyorsun. Aciklamanin sonunda teroristlere de "rahmet" dilemissin ya, uhrevi konulardaki cehaletini bir kez daha kanitlamissin. Bir masumun kanina girenler ahirete kul hakkiyla giderler. Yani Allah'in rahmetinin bile mudahil olamadigi bir sucun vebaliyle. Kurban ettikleri mazlum onlara hakkini helal etmedikce de ahiretin azabindan kurtulamazlar.

  HDP... - user1056506

  HDP grubu "savcı M. Selim Kiraz'ın ve operasyonda öldürülen Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol'un ailelerine sabır ve başsağlığı dileklerimizi sunarız." demiş. yani teröristlere de başsağlığı dilemişler. Yanlışlıkla yapmış olsalar desem PKK yandaşlarına da sahip çıkan onlar.

  MUZAFFER KOMUTANLAR - m.rozbilen

  Maalesef operasyonu başarı gibi gösterip muzaffer iki komutan gibi yan yana duran İstanbul Em.Müdürü ve İstanbul Başsavcı vekilini birlikte beyanatlarını görünce sıkıyönetim dönemlerindeki o heybetli komutanlar aklıma geldi. Aynen şimdikiler gibi operasyonda öldürülenler için "etkisiz hale getirildi" diyorlardı. Bu başarıysa başarısızlık nasıl oluyor? İnsanlarla konuşmasını bilmeyenlerin yöneticimiz olmalarını hak etmiyoruz. Ama bir gün mutlaka konuşmasını bile ve halkın seviyesine inenleri o makamlarda görmek temennisiyle....

  Bunun lütfen nersi basarili. - ercan02

  çok dogru. Bunun lütfen nersi basarili. Acizligin ve beceriksizligin daniskasi.