HDP: Seçim bürolarımıza saldırılar var

HDP: Seçim bürolarımıza saldırılar var
HDP: Seçim bürolarımıza saldırılar var
HDP'nin Konyaaltı ilçesindeki seçim koordinasyon bürosu törenle açıldı. HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Saruhan Oluç, seçim bürolarına yönelik saldırılar olduğunu belirterek, "Aslında biliyoruz ki onların istediği bizi provoke edip, ortalığı karıştırıp Türkiye'de huzursuzluk yaratmak. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz, bu tuzaklara düşmeyeceğiz" dedi.

RADİKAL - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkan Yardımcısı Saruhan Oluç, Serik ilçesinde HDP seçim bürolarına yönelik bazı saldırılar olduğunu savunarak, "Aslında biliyoruz ki onların istediği bizi provoke edip, ortalığı karıştırıp Türkiye 'de huzursuzluk yaratmak "dedi.

HDP'nin Konyaaltı ilçesindeki seçim koordinasyon bürosu törenle açıldı. HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Oluç, açılışta yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerine kadar Türkiye'nin her yerinde seçim kampanyalarını barışçıl şekilde yürüteceklerini, yaşanacak hiçbir provokasyona mahal vermeyeceklerini söyledi.

Son iki gündür Antalya 'nın Serik ilçesinde seçim bürolarına yönelik saldırılar yaşandığını ileri süren Oluç, HDP'nin seçim çalışmalarını provoke etmek için yapılan saldırı ve etkinliklere boyun eğmeyecekleri görüşünü dile getirdi. Oluç, "Aslında biliyoruz ki onların istediği bizi provoke edip, ortalığı karıştırıp Türkiye'de huzursuzluk yaratmak. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz, bu tuzaklara düşmeyeceğiz" diye konuştu.
Daha önce Serik'te HDP'nin seçim bürosu açılışında da olaylar yaşandığını hatırlatan Oluç, ilçede yaşanan olaylarda siyasetle ilgisi olmayan kişilerin "terör yarattığını" savundu.
DHA