HDP: Yüksekdağ'ın müzakere demeci yanlış yansıtıldı

HDP: Yüksekdağ'ın müzakere demeci yanlış yansıtıldı
HDP: Yüksekdağ'ın müzakere demeci yanlış yansıtıldı
HDP'den yapılan açıklamada, Eş Başkan Figen Yüksekdağ'ın müzakere süreciyle ilgili sözlerinin yanlış yansıtıldığı belirtilerek, "İki hafta içerisinde müzakerelerin başlayacağı şeklinde kesin ifadeler içeren bir değerlendirme söz konusu değildir" değerlendirmesinde bulundu.

RADİKAL - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Figen Yüksekdağ’ın Meclis’te düzenlediği belirtilen basın sohbet toplantısında çözüm süreciyle ilgili yaptığı açıklamaların farklı yansıtıldığı savunularak konuyla ilgili HDP Basın Bürosu’ndan açıklama yapıldı.

Yazılı olarak yapılan açıklamada, şöyle denildi: “Eş Genel Başkanımız Sayın Figen Yüksekdağ’ın bugün TBMM ’deki basın sohbet toplantısında çözüm süreciyle ilgili bir soru üzerine verdiği yanıtlar medya organlarında bağlamından kopartılarak ‘müzakerelerin iki haftaya kadar başlayacağı’ şeklinde yansımıştır. 

Sayın Yüksekdağ değerlendirmelerinde, çözüm sürecinin hızlandırılması için bir an önce müzakerelerin başlaması gerektiği hususunu vurgulamış ve bu yöndeki beklentileri dile getirirken, hükümete de adımlarını hızlandırması çağrısını yapmıştır. 

Dolayısıyla müzakerelerin iki hafta içerisinde başlayacağı şeklinde kesin ifadeler içeren bir değerlendirme söz konusu değildir” ifadeleri kullanıldı.DHA


  ETİKETLER:

  TBMM

  ,

  hdp

  ,

  Sohbet

  ,

  Medya

  ,

  Bugün

  ,

  Demokratik

  ,

  açıklama