HDP'de Altan Tan'a sert eleştiriler

HDP'de Altan Tan'a sert eleştiriler
HDP'de Altan Tan'a sert eleştiriler
HDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan'ın katıldığı TV programında sarfettiği sözler HDP'nin parti meclisi toplantısında kriz çıkardı.

RADİKAL - HDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan'ın katıldığı bir TV programında, CHP için "yerli inek" benzetmesini yapması, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için "Demirtaş, 'ben Müslümanım' dedi, aynısını nedense Kılıçdaroğlu'ndan duyamadık." sözleri HDP'nin parti meclisi toplantısında kriz çıkardı. Vatan gazetesi yazarı Murat Çelik, köşesinde HDP toplantısında yaşananları yazdı.

HEDEFTEKİ İSİM ALTAN TAN
 
 Murat Çelik'in yazısında konuyla ilgili kısım şöyle: "Önceki gün Parti Meclisi toplantısı vardı HDP'de. Aldığım bilgiye göre, o toplantıda yer alan isimlerin çoğunun hedefindeki isim Altan Tan'dı. Tan, çok sert eleştirilere hedef oldu Parti Meclisi'nde. Yaptığı açıklamalar sebebiyle elbette...
 
"YANLIŞ ANLAŞILDIM" DESE DE AYAR YEDİ
 
Altan Tan; Kemal Kılıçdaroğlu 'nun Alevi kimliğini hedef almadığını, HDP'nin İslami kesimle iletişim kurduğunu ama CHP'nin kuramadığını ifade etmek istediğini söyledi. "Yanlış anlaşıldım" dedi ama - partililerin tabiriyle - kendisine adeta iyi bir ayar verildi.