HDP'de Altan Tan'a sert eleştiriler

HDP'de Altan Tan'a sert eleştiriler
HDP'de Altan Tan'a sert eleştiriler
HDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan'ın katıldığı TV programında sarfettiği sözler HDP'nin parti meclisi toplantısında kriz çıkardı.

RADİKAL - HDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan'ın katıldığı bir TV programında, CHP için "yerli inek" benzetmesini yapması, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için "Demirtaş, 'ben Müslümanım' dedi, aynısını nedense Kılıçdaroğlu'ndan duyamadık." sözleri HDP'nin parti meclisi toplantısında kriz çıkardı. Vatan gazetesi yazarı Murat Çelik, köşesinde HDP toplantısında yaşananları yazdı.

HEDEFTEKİ İSİM ALTAN TAN
 
 Murat Çelik'in yazısında konuyla ilgili kısım şöyle: "Önceki gün Parti Meclisi toplantısı vardı HDP'de. Aldığım bilgiye göre, o toplantıda yer alan isimlerin çoğunun hedefindeki isim Altan Tan'dı. Tan, çok sert eleştirilere hedef oldu Parti Meclisi'nde. Yaptığı açıklamalar sebebiyle elbette...
 
"YANLIŞ ANLAŞILDIM" DESE DE AYAR YEDİ
 
Altan Tan; Kemal Kılıçdaroğlu 'nun Alevi kimliğini hedef almadığını, HDP'nin İslami kesimle iletişim kurduğunu ama CHP'nin kuramadığını ifade etmek istediğini söyledi. "Yanlış anlaşıldım" dedi ama - partililerin tabiriyle - kendisine adeta iyi bir ayar verildi.


  http://www.radikal.com.tr/137773213777327

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HDP'de "çok-kültürlülüğün" korunması - user844735

  Her partinin içinde farklı görüş taşıyan ve toplumun farklı kesimlerini temsil eden Milletvekillerinin olması çok normal. Ancak, Sayın Tan, bana sanki biraz ideolojik bir şahsiyet gibi geliyor. HDP, ileride bu Milletvekiliyle sorun yaşayabilir.

  İKBAL YOLUNDA YAPILACAK EN KÖTÜ ŞEY... - ARAGORA

  Ne oldum delisi olup şımarmaktır...Seni oraya çıkaranlar indirmesini de bilirler...CHP ile koalisyon yapmayacaksan kiminle yapacaksın?? Bize verin hükümeti kuralım ,diyorsun..Sana ne vereceğiz?Sen nasıl yapacaksın ??Aldığın 81 vekil neye yetecek ?Ona buna posta atarak zaten bu hallere düştünüz..Bırak da güzel bir noktaya gelmişken kavga çıkarma..Bu senin yaptığını ancak çocuklar yapar..İşte bu yüzde herkesi korkutuyorsunuz...Demirtaşa bak bir de kendine bak..O adama yakışmıyorsun...

  Ne din istirmarı - surrealist_tr

  Doğru söylüyor,chp hala kemalimde devam edecekse bir gram ileri gidemeyecek.Değişsin,yada yok olsun

  Altan Tan - coolunuz

  @ Altan Tan : size hic yakistiramadim. sizin adiniza utandim. Laiklik ve demokrasi nedir? Din cilik yapicaksaniz, ayrimcilik yapicaksaniz AK partiye geciniz. Cikip bu aciklama icin ozur dilemeniz lazim. insanlarin cikip bagira cagira ben muslamanimmi demesi lazim. olani var olmayani var. sana ne size ne insanlarin inanclarindan. Boyle insanlar Turkiye'de milletvekilligi yapiyorken gercenten Turkiye'nin gelecegini pek guzel gormuyorum. Allah hepinize akil fikir versin.

  AKP'nin HDP içindeki ajanı olduğundan şüphe duyduğum şahıs... - Barnabycik

  Ne demişler... bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim... 84-85 yıllarında Melih Gökçek'in yardımcılığını yapmış, sonraki yıllarda Yalçın Akdoğan ve Mehmet Metiner'le dergiler çıkarmıştır. Tayyip Erdoğan'ın eski dostudur...Dolayısıyla tam da kendisinden beklenildiği gibi davranmıştır. Kılıçdaroğlu zahmet edip sana cevap bile vermez... Çünkü başbakanlığa hazırlanıyor Altan'cığım... he-he...

  Bravo! - user1105322

  Altan Tan'in, Kemal Kilicdaroglu'nun inancini sorgulatmaya yonelik konusmasi, onceleri umutsuzluktan apolitize olan fakat hdp ile yeniden umutvar olup ulke gundemiyle ilgilenen gencler tarafindan yadirganmisti. Yani benim gibi insanlar tarafindan... Bu duygular parti meclisinde 2 gun icinde karsiligini bulmus ve demokrasinin geregi olarak cicegi burnunda milletvekiline uyari niteliginde elestiriler gelmis. Bu tavir, HDP'nin henuz meclise girmis bir parti olmasina ragmen oy kaygisi gutmedigini, aksine secimden once Selahattin Demirtas'in bahsini ettigi demokratik yasantiya gecisin ilk izlenimlerini vermesi acisindan faydali olmustur. Umarim Altan Tan gerekli mesaji almistir ve bundan sonra kimsenin inanciyla ilgili yorum yapmaz. Tebrik ediyorum.

  Altan Tan - 1000cucarachas

  Din istismarı yapacaksan AKP'ye geri dön.