HDP'den aday oldu diye akrabalıktan reddettiler

HDP'den aday oldu diye akrabalıktan reddettiler
HDP'den aday oldu diye akrabalıktan reddettiler
7 Haziran seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) Rize 2. sıra milletvekili adayı olan Selda Karafazlı Kurşun'a, akrabaları basın açıklaması yaparak, tepki gösterdi. Akrabaların bir bölümü, "Daha önce uyardık. Ancak aday oldu. Biz de akrabalıktan reddettik" dedi.

HDP'nin Rize'den 2. sıra milletvekili adayı olan Selda Karafazlı Kurşun'a akrabaları tepki gösterdi. 

Basın açıklaması düzenleyen Karafazlı ailesinden Ali, Lokman, Harun, Birkan, Yüksel, Akif ve Osman Karafazlı, Selda Karafazlı Kurşun'u ve ailesini akrabalıktan sildiklerini belirttiler.

Rudaw'ın haberine göre, basın toplantısında Selda Karafazlı'yı aday olmamaları konusunda daha önce uyardıklarını belirten aile üyeleri şu açıklamayı yaptı: "HDP ülkemizde bilinen bir terör örgütünün devamıdır. Karadeniz bölgesinde hiçbir yapılanmaya girememiş ve halk tepkisini ortaya koymuştur. Siyasi partilere karşı değiliz. Her partide mutlaka Karafazlı ailesi vardır. Ancak HDP gibi terör örgütünün yanında yer alan ve İmralı adasında başı bulunan bir partiden akrabamızın aday olması bizleri üzdü."

HDP'li adayı akrabaları reddetti, anne-baba destek çıktı


  http://www.radikal.com.tr/1335387133538713

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Biz de sizi red ettik. - vemerald

  Bu insani tavırla, Selda kardeşin insanlıktan yana bir yığın akrabası oldu. Demokrasiyi sindirmemiş, akrabaları kaybetmek bence kazançtır.

  Ayırımcılık suçtur. - Su Cemre Sim

  HDP Türkiye'nin yasal bir partisidir.Türkiye'nin her yerinden, herkes bu partiye üye olabilir, milletvekili adayı gösterilebilir. HDP, '' Ben Rize'de örgtlenmem, yanızca Kürtler'in yaşadığı Güneydoğu'da örgütlenirim.'' derse , suç işler. HDP Rize'den aday gösterecek, Rizeli de Diyarbakır'dan aday gösterilecek. Rizeli kızımıza rest çeken akrabalar iyi düşünsünler, kim ayırımcılık yapıyor? Ayırımcılık suçtur.

  Hikaye - gümüşisis

  Kütükten de düştünüz mü? (HDP ayrı konu da insanların siyaseten birbirini reddetmesi ya da sevmesi faslı hoş değil -kız ordakilerden daha yürekliymiş-takdir ettim)

  - ganjml

  Zavallılar bir de bir iş yaptığınızı sanıyorsunuz ya yazık,işte herkes duysun görsün kimler bölücüymüş.

  kraldan çok kralcılar... - user1057071

  Selda Karafazlı Kurşun'u bir dertten kurtarmışsınız. Sizin faşistliğiniz onun sırtının kamburudur.

  cok yazik - kocero 21

  cok yazik olmus cünkü siz kürd halkini tanimiyorsunuz ancak medyanin size sundugu yalanci haberlerle yetinirsiniz, keske kürd halki yerinde görüp tanisaydiniz ne kadar bariscil ve insancil misafirperwer oldugunu görürdünüz ama suc sizin deyil, karsinizda öyle bir devlet yapisi varki insanlari iste böyle birbirine ne yazikki düsman ediyor inkar ve yalan politikalariyla.

  HDP - Asmin0121

  bir aileden öte, bütün öteki olanları tek yürek haline getiriyor.. sorun değil, reddetsinler!