HDP'den Çipras sürprizi!

HDP'den Çipras sürprizi!
HDP'den Çipras sürprizi!
Halkların Demokratik Partisi (HDP), 23 Mayıs Cumartesi günü yapacağı İzmir mitingi için Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'a resmi davet gönderdi. Mitingde Yunan bir şarkıcı da şarkılarıyla barış mesajları verecek.

RADİKAL - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 23 Mayıs Cumartesi günü saat 12.00'da Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda İzmir mitingini yapacak. HDP mitinge Yunanistan 'da iktidara gelen Syriza'nın yöneticilerini ve Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ı davet etti. Çipras, yıllardır kemer sıkma önlemlerini çeken Yunan halkı için değişim umudu olmuştu. HDP, bir Yunan şarkıcıyla da Ege'nin karşı yakasından Yunan şarkıları ile barış mesajları verecek. HDP İzmir Eş İl Başkanı Cavit Uğur, İzmir mitingine Aydın ve Manisa örgütlerinin de katılacağını belirterek, duyuru için 500 bin adet el ilanı, 2 bin adet raket dağıtacaklarını, radyo ve televizyonlara reklam verileceğini, sesli anons araçlarının kent içinde turlayacağını anlattı. Uğur, "İzmir'deki çıtamızı gösterecek bir çalışma yapıyoruz. İzmir'de Demirtaş'ın büyük heyecan yaratacağını biliyoruz. Syriza yöneticileri ile Çipras'ı davet ettik. Yunan bir şarkıcı da gelecek. Kürtler, Türkler ve Ege'nin öte yakasıyla birlikte bir kardeşlik duygusu yaratacağız" dedi. (Elif DEMİRCİ/İZMİR/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/135436913543692

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Medet Ummak - user389638

  Bugün Bir Kanalda Yunanistan'a Tek Değişikliğin Havaların Sıcak Olması Dışında Hiç Bir Değişikliğin Olmadığıdır Denildi.Mesajı Alırlar Merak Etmeyin.

  Çok güzel - user702027

  İnsan barışı ve kardeşliği o kadar özlemişki... Ne güzel bir gelişme.