HDP'den 'İç Güvenlik Paketi' açıklaması

HDP'den 'İç Güvenlik Paketi' açıklaması
HDP'den 'İç Güvenlik Paketi' açıklaması
HDP, Pervin Buldan'ın 'İç Güvenlik Paketi'ne dair yaptığı açıklamanın basın yayın organları tarafından çarpıtıldığını ileri sürdü.

RADİKAL-HDP Basın Bürosu, HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan'ın iç güvenlik paketine ilişkin yaptığı açıklama ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, medya organlarındaki haberlerde, Buldan'ın " AKP Grup Başkanvekilleri ve İçişleri Bakanı ile yaptığımız görüşmeler neticesinde geçen maddelerin tekrar ele alınması, tekriri müzakere yöntemiyle bir daha görüşülmesi yönünde ortaklaşma sağlandı" dediğinin ileri sürüldüğü belirtildi.

Pervin Buldan: İç Güvenlik Paketi yeniden ele alınacak

Açıklamada, "Iğdır'da bulunan Sayın Buldan, bir gazetecinin sorusu üzerine paketle ilgili bundan bir hafta önce AKP Grup Başkanvekilleri ile Meclis'te yaptıkları ve yasanın tümden geri çekilmesi veya maddelerin yeniden ele alınması önerilerini içeren görüşmeyi hatırlatmıştır. Yeni bir görüşmeden söz etmemiştir" denildi. Açıklamada, Buldan'ın kullandığı cümlelerin eksik ve çarpıtılarak aktarıldığını, sanki yeni bir uzlaşmaya varılmış gibi haberleştirildiği vurgulandı. Bu yönde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığına dikkat çekilen haberde, paketle ilgili yeni herhangi bir durumun söz konusu olmadığı kaydedildi.

AKP'den, HDP'li Buldan'a jet yanıt