HDP'den kritik görüşme

HDP'den kritik görüşme
HDP'den kritik görüşme
Seçimlere geniş bir 'birliğin' çatısı olarak gitmek isteyen HDP'de, Eşbaşkan Selahattin Demirtaş'ın da katılacağı ÖDP ve EMEP görüşmeleri yapılacak.

RADİKAL - Seçim kampanyasını 'dost' parti ve güçlerle birlikte yürütmek isteyen HDP'de bugün Eşbaşkan Demirtaş'ın da katılacağı ÖDP ve EMEP görüşmeleri var. İlk olarak ÖDP heyeti ile bir araya gelmesi beklenen HDP'nin seçimlere birlikte katılma önerisini bir kez daha dile getireceği ve bunun için koşulların birlikte değerlendirileceği belirtiliyor. Görüşme talebi HDP’den gelirken kesin bir sonuç çıkması zor olsa da her iki partinin tutumunun netleşmesi için önem taşıyor. CHP ile bir ittifaka da gidebileceği öne sürülen ÖDP cephesinde son karar için 28 Şubat-2 Mart tarihleri arasında Birleşik Haziran Hareketi bileşenleri ile yapılacak görüşmeler sonrasında karar verilmesi bekleniyor.

EMEP’in ise emek, demokrasi ve barış güçlerinin tamamını kapsayan ve buna uygun adayların belirlendiği bir seçim çalışması çerçevesinde birlik konusunda net olduğu belirtiliyor.


  http://www.radikal.com.tr/129578612957862

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HDP daha ne yapsın... - user870000

  1-HDP aylardır ve hatta kuruluşundan beri Türkiye demokrasi güçlerine ve sol partilere birlikte hareket etme çağrısı yapıyor. 2-EMEP de yıllardır bu konuda samimi, kapsayıcı ve birlikten yana tavır alıyor. 3- Gezi eylemlerinin birlik mesajı ortadadır. 4- Haziran seçimlerinde HDP baraj altında kalırsa AKP referandumla da olsa tek başına anayasa yapabilecek bir sayısal çoğunluk kazanacak. 5- HDP barajı geçerse hem AKP'nin tek başına iktidar olma şansı azalacak hem de demokrasi güçleri için büyük bir kazanım ve güçlü bir meclis grubu olacak. 6- HDP'nin çağrısına kayıtsız kalıp uzattığı eli tutmayanların, benim gibi Kürt olmayan (olup olmamak önemli de değil) ve sol değerlere inanan birine anlatacak hiç bir şeyleri olamaz. 7- Seçimi boykot etmek ve ya CHP listelerinden girmek Birleşik Haziran Hareketi'nin iddiasızlığı ve iflasıdır. 8- HDPBHH=Aydınlık Türkiye 9- Oylar HDP'ye ve onunla birlikte yürüyeceklere.

  garip - user503161

  o görüştüğü partiler HDP ittifak kurarlarsa emin olun o parti elemanları dahi hdp bloğuna oy vermezler. olan gariban kürtlerin oy una oluyor. kürtlerin sırtından onlar milletvekili oluyor. kürtlere küfretmek gibi bir şey.