HDP'den ÖDP'ye CHP yanıtı

HDP'den ÖDP'ye CHP yanıtı
HDP'den ÖDP'ye CHP yanıtı
ÖDP eşbaşkanları Alper Taş ve Bilge Seçkin Çetinkaya dün HDP Genel Merkezi'nde HDP eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'la görüştü.

ANKARA - ÖDP eş genel başkanları Alper Taş ve Bilge Seçkin Çetinkaya dün HDP Genel Merkezi’nde HDP eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’la görüştü. Toplantıya Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü de katıldı. Cumhuriyet'ten Türey Köse'nin haberine göre Demirtaş, “ AKP ’yi geriletmek HDP’nin barajı aşmasına bağlı. Bunun yolu da CHP ’nin alacağı oydan çok, bizim alacağımız oylardır. Seçimlerde ittifak yapalım” önerisini iletti. Taş ise, “Birleşik Haziran Hareketi (BHH) içinde seçim siyasetiyle ilgili bir çerçeve metni tartışıyoruz. 28 Şubat ve 1 Mart günü BHH Yürütme Kurulu toplanacak, arkasından tavır açıklanacak. Biz de ÖDP olarak kendi pozisyonumuzu ona göre açıklayacağız. HDP ile çeşitli düzeylerde dayanışma içindeyiz” dedi.
Görüşmede ÖDP’lilerin “CHP kapısını neden erken kapattınız?” sorusunu da yönelttiği kaydedildi. HDP’liler tarafından bu soruya, “Biz kapatmadık. 30 Mart seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde bizi sürekli beklettiler. Kılıçdaroğlu ‘HDP, AKP ile anlaştı, onun için parti olarak seçime giriyor’ diyor. Artık CHP ile zaman kaybetmek istemiyoruz. Olmayacağını son iki seçimdir gördük” karşılığı verildiği öğrenildi.

HDP'den kritik görüşme


  http://www.radikal.com.tr/129683212968324

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sosyalist HDP - user1004032

  Bir tek HDP sol sosyalist parti kaldi onun içindir ki Oyumuzu hdp ye vereceğiz CHP tamamiyle sağa kaydi artık CHP ye stop diyoruz.

  CHP - drhil

  Biz gerçek sosyal demokrat CHP seçmenleri olarak, bu seçimde büyük oranda HDP ye oy verip barajı geçireceğiz. Bunu İzmir ve İstanbul'daki oy artışından açıkça anlayacaksınız. HDP nin de CHP ye kapıları asla kapatmaması gerekir. Bu seçimden sonra CHP nin sosyal demokrat karakteri olgunlaşacaktır ve bu ülke bir gün kurtulacaksa, bu iki parti üzerinden kurtulacaktır.

  solculuk zeki ve fedakar olmak ve yüz yıllar ileriyi görmektir. - okkes cavus

  Türkiye'de günümüze kadar solun üzerine bu devlet çok oyun oynadı. kökünü kazmak için elinden geleni fazlası ile yaptı. ama onurlu yürekli bilinçli ülkesini seven solcular hala hiç korkmadan saflarını bırakmadılar. devletin sol düşmanlığı halkımızın solu tanımasını engelledi .çünkü her on yılda bir faşist cunta getirildi halk korkutuldu solu öcü gibi gösterdiler. solun tamda halkların kurtuluşu açlığın ve sefaletin olmayacağı bir ülkenin ancak, solun iktidarı ile mümkün olacağını halkımız bir bilebilse. soyguncu yalancı özel sermaye ve yabancı ortakçılığı ile ülkeyi açlar yarı açların çok olduğu bir ülke yaratmaya çalıştıklarını , bu halk solu mutlaka iktidar yapacaktır. ancak solunda bazı yapması gerekenler var . önce birlik beraberlik konusunda iyi anlaşmaları ön şart. kürdü türkü birleşmeli bu ülke çok büyük herkese yeter ve bu ülke iyi yönetilirse halkça insanca yaşama projesi hayata geçerse, Avrupa yı bile besleyecek konuma sahip bir ülkemiz var. sollar birleşin ayrılığın zamanı çoktan geçti durumlar çok vahim yarın çok geç olabilir ......

  RADİKAL UYUMA! - Ali Karatay

  Konda'nın bugün açıklanan son anketi HDP'nin yüzde 10,6 ile barajı geçip 70 küsur milletvekili çıkarttığını ve AKP'nin tak başına iktidarını kaybetmek üzere olduğunu ortaya koyuyor, uyuyor musunuz, bu haber neden sitemizde yok?