HDP'den, Prof. Dr. Ahmet Atilla Şentürk hakkında suç duyurusu

HDP'den, Prof. Dr. Ahmet Atilla Şentürk hakkında suç duyurusu
HDP'den, Prof. Dr. Ahmet Atilla Şentürk hakkında suç duyurusu
HDP Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu, facebook hesabına "Bu iş böyle olmaz. Her şehidimize karşılık bir HDP milletvekili indirilmeli" yazan öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Atilla Şentürk hakkında suç duyurusunda bulundu.

RADİKAL – HDP’nin Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu, Arel Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Atilla Şentürk hakkında, "Bu böyle olmaz. Her şehidimize karşılık bir HDP milletvekili indirilmeli" ifadeleri nedeniyle ve “tehdit, halkı kin ve düşmanlığa tahrik” gerekçeleriyle suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen suç duyurusu dilekçesinde, “şüpheli” olarak anılan Şentürk’ün, facebook hesabından “Bu iş böyle olmaz. Her şehidimize karşılık bir HDP milletvekili indirilmeli” şeklinde paylaşımda bulunduğu hatırlatılarak, bu paylaşımından sonra kendisine gelen yorumlara da tehdit ve hakaretlerle karşılık verdiği belirtildi.

Dilekçede, “Şüpheli Ahmet Atilla Şentürk, AREL üniversitesinde ‘profesör’ unvanı ile görev yapmaktadır. Eğitimci sıfatıyla birleşmeyen bu ırkçı ve insanlık dışı söylemin ‘Prof’ unvanlı bir akademisyenden gelmiş olması suçun nevini daha da ağırlaştırmaktadır” denildi.

Profesörden tüyler ürperten öneri: Her şehide karşılık bir HDP'li vekil indirilsin