HDP'den üç MHP'li için suç duyurusu

HDP'den üç MHP'li için suç duyurusu
HDP'den üç MHP'li için suç duyurusu
Halkların Demokratik Partisi (HDP), MHP lideri Devlet Bahçeli, Metin Özkan, İsmet Büyükataman hakkında "hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama"dan suç duyurusunda bulundu

RADİKAL – HDP aralarında Genel Başkan Devlet Bahçeli ’nin de bulunduğu 3 MHP ’li için suç duyurusunda bulundu. HDP’nin “hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama”kal suçladığı kişiler ve söylemleri şöyle:

MHP lideri Başkanı Devlet Bahçeli: 3 Ağustos’taki partisinin genişletilmiş il istişare toplantısında “İzmir’de Marmaris’te yazlıklarında yatıp AKP ’nin olmasın diye oyunu MHP’ye vermeyen, ama HDP’yi Meclis’e taşıyan zavallılar, Türkiye’nin kaymağını yiyenler, Boğaz’da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP’ye veren şerefsizler…”  demişti.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman: 4 Ağustos’ta yapmış olduğu yazılı açıklama şu cümleyi kullanmıştı:“Selo bilmelisin ki; 46 yıllık şerefli mazisiyle MHP şerefsize şerefsiz, namussuza namussuz der.”  

Devlet Bahçeli’nin siyasi danışmanı Metin Özkan: Devlet Bahçeli’nin "boğazda viskisini yudumlayıp, oyunu HDP'ye veren şerefsizler" çıkışının "doğru bir tabir olduğunu" söylemiş, “viski içip oyunu HDP'ye veren şerefsizlerin" bir de listesi olduğunu da açıklamıştı. Özkan programda;"Kimlerdir? İsterseniz çantamda listesi var ama; 3000 kişi açıp burada saymayayım zamanımız kalmayabilir” demişti.

CHP-HDP'de yeni sayfa...

HDP, 'şerefsiz listesi' için soruşturma istedi

Figen Yüksekdağ için fezleke hazırlandı