HDP'den 'uyuyan hücreler'e karşı güvenlik uyarısı

HDP'den 'uyuyan hücreler'e karşı güvenlik uyarısı
HDP'den 'uyuyan hücreler'e karşı güvenlik uyarısı
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş gazetecilerin sorularını yanıtlarken, 'güvenlik uyarısı'na açıklık getirdi: Silahlanmış, her yerde uyuyan birer hücre olarak, Türkiye'yi kan gölüne çevirmek için uğraşan bu barbarlara karşı uyarıyoruz.

RADİKAL - Suruç katliamının ardından olağanüstü yapılan MYK toplantısı sonrası düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtlayan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, ' güvenlik tedbirleri' konusunda yaptığı açıklamada, "Yurttaşlarımızı  Türkiye 'yi kan gölüne çevirmek için uğraşan bu barbarlara karşı uyarıyoruz" dedi.

Demirtaş'ın açıklamaları şöyle:

Ortada parçalanmış bir ceset var. Kim olduğuyla ilgili bizim bir bilgimiz yok.  Oraya gidenlerin büyük çoğunluğu Kürt değil. Karadeniz2den Akdeniz'den iç anadolu 'dan gençler. Kardeşlik içinde yaşayabiliriz, kardeşlerimizle doğru ilişkiler kurabiliriz demek için buradaydılar. Bu mesaj yerine ulaşsın istediler.

Demirtaş'tan 'acil' çağrı!

Soru: Göndereceğiniz genelgede, çiçekler içeri alınmasın mı olacak? Vatandaşlar tarafından nasıl korunacak ilk binaları?

Vatandaşların kendini korumasından söz ettim, il binasından değil. Yurttaşlarımız alışveriş merkezlerine gidiyorlar, dikkatli olmalarını istiyorum. Herkes bulunduğu yerde tedbirini artırsın diyorum. 

Mealen bile silahlanmayı ifade eden bir şey söylemedim. Silahlanmış, her yerde uyuyan birer hücre olarak, Türkiye'yi kan gölüne çevirmek için uğraşan bu barbarlara karşı uyarıyoruz.

Demirtaş için HDP Genel Merkezi'ne 'şüpheli' çiçek!

Soru: Size bir çiçek geldi? Bomba şüphesinden dolayı mı gönderildi? neden geri gönderildi?

Şüpheli olduğu için parti binasına almamışlar, hem çiçeği gönderenlerin hem çiçeğin temiz çıktığına dair bilgi verdiler bana. Sorun yokmuş.

Medya emekçileri ve çalışanları her biri çalışan emekçi olarak nazarımızda kıymetlidirler.