HDP'li adayı akrabaları reddetti, anne-baba destek çıktı

HDP'li adayı akrabaları reddetti, anne-baba destek çıktı
HDP'li adayı akrabaları reddetti, anne-baba destek çıktı
Rize'den HDP'nin milletvekili adayı olması üzerine akrabalarının basın toplantısı yaparak akrabalıktan reddettikleri Selda Karafazlı Kurşun'a anne ve babasından destek geldi. Karafazlı'nın gazeteci ve İHD yöneticisi babası Gençağa Karafazlı, "Kızımız, cesurca bir adım attı. Kızımız üzerinden HDP'nin Rize'deki çalışmalarına engel olmak istiyorlar. Selda, çalışmalarını sürdürecek, adaylıktan asla çekilmeyi düşünmüyor" dedi.

RADİKAL - HDP Rize 2. sıra milletvekili adayı olan Selda Karafazlı Kurşun'a bazı akrabalarının basın açıklaması yaparak tepki göstermesi üzerine baba Gençağa Karafazlı, 'provokasyon' uyarısında bulundu. Kızına destek olan Gençağa Karafazlı, basın açıklaması yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. 

Gençağa Karafazlı, "Kızımız üzerinden HDP'nin çalışmalarına engel olmak istiyorlar. Ancak, ailede HDP'ye uzak olanlar bize artık 'HDP'ye oy vereceğiz' diyor" dedi. 

Akrabalarının açıklamalarını DİHA'ya değerlendiren Karafazlı'nın gazeteci ve İHD yöneticisi babası Gençağa Karafazlı, açıklamayı yapanlar ve halkı provokasyona teşvik edenlerle ilgili olarak suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Açıklamanın MHP 'den aday olan başka bir akrabanın yakınlarının girişimi ile yapıldığını ve aileden HDP'ye oy vermeyi düşünmeyenlerin bile, "HDP'ye oy vereceğiz" dediğini söyleyen Karafazlı, "Özellikle ailenin kadınları, Selda'yı desteklediklerini ifade ediyorlar. Kızımız, cesurca bir adım attı. Kızımız üzerinden HDP'nin Rize'deki çalışmalarına engel olmak istiyorlar. Selda, çalışmalarını sürdürecek, adaylıktan asla çekilmeyi düşünmüyor" diye konuştu. 

HDP'den aday oldu diye akrabalıktan reddettiler

Özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi'nde HDP'nin yükselişini fark eden muhafazakar ve ırkçı grupların, HDP'nin Rize'de çalışma yürütememesi için bu tür provokasyonlar içine girdiklerini belirten baba Karafazlı, "Biz, bu provokasyonlara gelmeyeceğiz. Gerilime neden olan taraf biz değiliz gerilimin sürmesini istemiyoruz. Bu gerilimden yararlanmak istiyorlar. Biz bu gerilimi derinleştirmeyeceğiz. Çalışmalar sürecek" şeklinde konuştu. 

Eşi Günay Karafazlı'nın da HDP Rize İl Başkanı olduğunu belirten Karafazlı, bu konu ile ilgili olarak, Rize Valisi ile görüşme yapacakları bilgisini de verdi. 

HDP: SELDA AKRABAMIZDIR

Bu arada konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan HDP, "Rize milletvekili adayımız #SeldaKarafazlıCandır, akrabamızdır, kardeşimizdir" ifadelerini kullandı. Kurşun'a sosyal medyadan pek çok destek mesajı geldi.


  http://www.radikal.com.tr/133550113355013

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kutluyorum! - AT1928

  Hem kendisini hem de onu destekleyen ailesini kutluyorum ve basarilar diliyorum!

  akraba - RKemal Bindal

  Rize'de bir kardeşim varmış...Yeni öğrendim...!

  Cehalet - user1055377

  Dogu anadoluda ne oldugunu bilmeden yalnizca televizyonda gordukleri, gazetelerde okuduklari tarafli medyaya inana cahil bir toplum diyorum. Internet cagindayiz birazcik arastirin ve beyninizi kullaninda gorun yillardir nasil kandilirmissiniz daha 3 gun onceki catismayi aratirin neyin ne oldugnu anlarsiniz diyorum. Bu cesur kizimiza helal olsun diyorum! Her Muslumana Terorist Diyen Ayni Kafalar Her Kurtte Teroristtir Diyor!