HDP'li Akdoğan'dan Ak Parti Hakkari teşkilatına eleştiri

HDP'li Akdoğan'dan Ak Parti Hakkari teşkilatına eleştiri
HDP'li Akdoğan'dan Ak Parti Hakkari teşkilatına eleştiri
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan, Şemdinli'nin Derecik Beldesi'ndeki HDP bürosunun kundaklanmasına AK Partili yöneticilerin sessiz kaldığını belirterek tepki gösterdi.

RADİKAL- Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan, Şemdinli'nin Derecik Beldesi'ndeki HDP bürosunun kundaklanmasına AK Partili yöneticilerin sessiz kaldığını belirterek tepki gösterdi.

Hakkari HDP İl Başkanlığı'nda toplantı yapan Milletvekili Nihat Akdoğan, HDP ve DBP'lilere yönelik gerçekleştirilen operasyonları da eleştirdi. Operasyonların siyasi olduğuna dikkat çeken Akdoğan, yapılan baskıların hiçbir zaman HDP ve DBP'de bir boşluğa yol açmayacağını söyledi. Önceki gece Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi'nde HDP bürosunun kundaklanmasına da değinen Milletvekili Akdoğan,"Bu saldırıyı yapanlar yargı önünde hesap verecek. AKP yetkililerinin bu saldırıyı şiddetle kınamasını bekliyoruz. Biz buradan AKP'nin adaylarına, il başkanına, teşkilatına sesleniyoruz. Bu saldırıyı yarım dille değil, bizim kınadığımız gibi kınayın. Bunların bir an önce yargı önüne çıkartılmasını da talep ediyoruz. Bir ülkede sorunların çözüm yeri siyasi partilerdir. Bu siyasi partilerin temsilcileri aracılığıyla bu sorunlar çözülüyor. Eğer siz bu teşkilatları yakarsanız, yıkarsanız bu sorunları biz nasıl çözeceğiz. Çünkü devlet Derecik'te halkla HDP'yi karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Derecik beldemizdeki halkımızı oyuna gelmemeye ve sağduyulu olmaya davet ediyoruz" dedi. (DHA)