HDP'li bakanlardan ilk icraat: Akreditasyonlar kaldırıldı

HDP'li bakanlardan ilk icraat: Akreditasyonlar kaldırıldı
HDP'li bakanlardan ilk icraat: Akreditasyonlar kaldırıldı
Avrupa Birliği Bakanı Ali Haydar Konca ve Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, basın toplantılarında, bazı basın mensuplarına Bakanlıklar düzeyince uygulanan akreditasyon uygulamasını kaldırdı.

RADİKAL - Avrupa  Birliği Bakanı ve HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca ve Kalkınma Bakanı ve İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, bugün gerçekleştirecekleri basın toplantılarında, bazı basın mensuplarına Bakanlıklar düzeyince uygulanan akreditasyon uygulamasını kaldırdı. Her iki bakanın bugün bakanlık binalarında gerçekleştireceği toplantıda, akreditasyon uygulaması, bakanlık düzeyinde ilk kez uygulanmayacak.

Bugün saat 14.00'da Bakanlık binasında tanışma toplantısı gerçekleştirecek olan Avrupa Birliği Bakanı ve HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca, toplantı öncesi bir takım açıklamada bulundu. Konca, "Bakanlık binamızda gerçekleştireceğimiz toplantıda, Bakanlıklar düzeyince kimi basına uygulanan akreditasyon uygulamasını kaldırdık. Madem basın özgür, o zaman herkes katılsın, bizlerin açıklamalarını takip etsin" dedi. ( ANKARA /DHA)

Geçici hükümette ilk kriz: HDP'li bakanlar 'hayır' diyecek

HDP'den 'gizli' mitingler!

HDP'li bakan: Yeşil Yol'u durdurabiliriz