HDP'li Beştaş: Seçime kan bulaştı

HDP'li Beştaş: Seçime kan bulaştı
HDP'li Beştaş: Seçime kan bulaştı
Adana ve Mersin'de parti binalarına yönelik bombalı saldırıları değerlendiren HDP Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, hükümetin meydanlardan HDP'yi hedef gösterdiğini savunarak, "7 Haziran seçimlerine kan bulaştı artık" dedi.

RADİKAL - HDP Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, CNN Türk’te partilerine yönelik bombalı saldırıları değerlendirdi. Beştaş, şunları söyledi:

“Bu saldırıyı gerçekleştirenler HDP’nin seçim çalışmalarını engellemek isteyenlerdir. Sağduyuyu ortadan kaldırmak isteyenlerdir. Biz bu konuda kararlılığımızı devam ettiriyoruz. Bizim ne silahımız ne tankımız ne topumuz var. Bu kadar kıt olanaklarla, hazine yardımı almadan öz gücümüzle çalışmaları yürütüyoruz.

Fakat hükümetin yaklaşımı, meydanlarda sürekli tehdit etmesi, HDP’yi hedef göstermesi onların sorumlu olduğunu gösteriyor. 7 Haziran seçimlerine kan bulaştı artık.

Ağrı’da olanlarla, bugün olanlarla kim bağlantılı olmadığını iddia edebilir? Adaylarımızı, bizleri şiddetle yanyana göstermek istiyorlar. Asılsız iftira kampanyasıyla böyle bir dil kuruluyor. Bunu kabul etmemiz tabi ki mümkün değil.”