HDP'li Fırat'tan, TBMM Başkanlığı için destek hamlesi

HDP'li Fırat'tan, TBMM Başkanlığı için destek hamlesi
HDP'li Fırat'tan, TBMM Başkanlığı için destek hamlesi
Meclis Başkanlığı için adaylığı kesinleşen ilk isim olan AK Parti kurucularından HDP Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, diğer parti gruplarından da destek beklediğini söyledi.

RADİKAL - HDP 'li Dengir Mir Mehmer Fırat, Meclis Başkanlığı için peşin görüşlü olmamak gerektiğini belirterek, “Bütün grupları ziyaret ederek destek isteyeceğim. Olur veya olmaz, bilemiyorum. Hiç kimsenin bir tahminde bulunabilmesi mümkün değil. Hakkımızda hayırlısı ne ise o olacaktır” dedi.

Diğer partilerden tepki görmeyeceğini söyleyen Fırat duygusal davranacak AK Parti milletvekillerinin olacağını ve onlardan tepkiler gelebileceğini söyledi, “Bana tepki gösterenler de gerçek AK Partililer olmayacaktır” diye konuştu. ‘Erdoğan ile bir araya geldiğinizde kişisel anlamda bir tepki bekliyor musunuz?’ sorusuna Fırat, “Orada bir makamı temsil ediyorsunuz. Siyasetin gerekleri ne ise o şekilde davranmak gerekir. Tahmin ediyorum Cumhurbaşkanı da kişisel duygularını bir kenara atabilecek olgunluktadır. Biz de kişiselleştirmeden bir görüşme yapabiliriz” yanıtını verdi. ( HABERTÜRK )