@ismailsaymaz

HDP'li Karafazlı: Rize'deki provokasyonda polis olduğunu düşündüğümüz kişiler de var!

HDP'li Karafazlı: Rize'deki provokasyonda polis olduğunu düşündüğümüz kişiler de var!
HDP'li Karafazlı: Rize'deki provokasyonda polis olduğunu düşündüğümüz kişiler de var!
Selda Karafazlı, HDP'den aday olduğu için Rize'de hedef haline getirildiğini belirterek suç duyurusunda bulundu. Hedef haline getirilmelerinde bazı polislerin katkısı olduğunu iddia eden Karafazlı ailesi koruma talep etti
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - HDP Rize Milletvekili Adayı Selda Karafazlı ve babası Gençağa Karafazlı, bugün suç duyurusunda bulundu. Dilekçede, kendileri aleyhinde açıklama yapılmasının arkasında Rize Emniyet Müdürlüğü'nün olduğu ve akrabalarını polislerin yönlendirdiği ileri sürüldü. Karafazlı Ailesi şüpheliler hakkında "hakaret" iddiasıyla şikayetçi olurken, ayrıca koruma da talep etti.   

Selda ve Gençağa Karafazlı, bugün verdiği şikayet dilekçesinde, akrabaları Ali ve Lokman Karafazlı'nın 14 Nisan'da bir grup kişiyle basın açıklaması yaparak, ailesine ve partisine yönelik hakarette bulunduğunu ifade etti. Bu kişilerin HDP'yi "terör örgütünün devamı" olarak yansıtıldığını kaydeden Karafazlı, şöyle dedi: "Açıklamalardan görüleceği gibi benim adayı olduğum partiyi terör örgütünün partisi göstererek Rize çalıştırmakta olduğum iş yerine ve bizlere saldırılar düzenlenmesi için provokatif söylemlerde bulunmuşlardır. Açık bir şekilde ‘bu yaşananlar sonrası herhangi bir şey olursa, saldırıya uğrarsa biz arkasında değiliz. Babam Gençağa Karafazlı ateşle oynuyor, ateşle oynadığını bil’ şeklindeki söylem açıkça provakatif çağrılarda bulunmuş, beni, babamı ve aile bireylerimi iş yerimi hedef göstermişlerdir. Bu açıklamalar sonrası ben ve babam Twitter ve Facebook üzerinden yer yer tehdit mesajları almaya başladık. Çevremizde bulunan eş ve dostlarımız yapılan bu açıklamalar sonrası provakasyonların olacağı uyarısında bulunmuşlardır. Açıkça tehdit edildik ve hedef gösterildik. Bana, aile bireylerime, babama ve iş yerime yönelik herhangi bir hukuk dışı saldırının sorumlusu o basın açıklamasını yapan Lokman, Ali, Harun, Akif Karafazlı ve soyadı Karafazlı olmayan ancak o toplantıda bulunan şahıslar ile Harun Karafazlı'dır." 

Selda Karafazlı: Kendimi 'Martı Jonathan' gibi hissediyorum

RİZE EMNİYETİ'NDE GÖREVLİ KİŞİLER...

Dilekçede, Harun Karafazlı adlı kişinin Tuncay Karazlı'ya hitaben Facebook'ta yazdığı yazıda akrabası T.'nin "Emniyet bile acele edilmesini istiyordu" dediği belirtilerek, "Bu konuşmalar provokasyonun bir ayağında Rize Emniyet Müdürlüğünde görevli olduğunu düşündüğümüz bazı kişilerin varlığını göstermektedir. Onlar da sorumludur" denildi. Buna ilişkin Facebook yazışması delil olarak sunuldu. İlgililer hakkında "hakaret" iddiasıyla soruşturma açılmasını isteyen Karafazlı ayrıca koruma talep etti.  

Selda Karafazlı Kurşun: 'HDP yüzde 15 oy olacak'

Selda Karafazlı Kurşun oyuncu çıktı

HDP'li adayı akrabaları reddetti, anne-baba destek çıktı