HDP'li Yüksekdağ: "O faşist yüzde 10'luk barajı hayli aşacağız"

HDP'li Yüksekdağ: "O faşist yüzde 10'luk barajı hayli aşacağız"
HDP'li Yüksekdağ: "O faşist yüzde 10'luk barajı hayli aşacağız"
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, iktidarın HDP'nin barajı aşmaması için korku saldığını öne sürerek, "13 yıldır iktidarda duruyorlar. Ama artık Türkiye'ye saldıkları korku barajı çoktan aşıldı. Biz onların siyasi barajını aştık. O faşist yüzde 10'luk barajını da hayli hayli aşacağız" dedi.

RADİKAL- HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, iktidarın HDP'nin barajı aşmaması için korku saldığını öne sürerek, "13 yıldır iktidarda duruyorlar. Ama artık Türkiye 'ye saldıkları korku barajı çoktan aşıldı. Biz onların siyasi barajını aştık. O faşist yüzde 10'luk barajını da hayli hayli aşacağız" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Iğdır’da Zübeyde Hanım Bulvarı'nda toplanan yaklaşık 8 bin kişiye hitap etti. Ak Parti 'nin iktidarı 7 Haziran'da kaybedeceği korkusu içinde olduğunu savunan Figen Yüksekdağ, şöyle devam etti:

"Onların bu zulüm, sömürü iktidarı, zulüm saltanatı sürmesine izin vermeyeceğiz. Onlar bu saltanatı halkımızın eşitlik ve adalet değerleri üzerinden kuruyorlar. Hırsızlık, yolsuzluk, rüşvet düzeni üzerinden kuruyorlar. Bakın bütün siyasi iktidar erkanı toplanmış ve dertleri davaları HDP'yi barajın altına itmek. Bu halkın heyecanlı akışı hiçbir güç tarafından engellenemez. Bizler korku barajlarını aştık, bunu başardık. 'Benden başka iktidar olmaz. Benden sonrası tufan olur' dediler. Ve bütün Türkiye halklarının üzerine korku salarak 13 yıldır iktidarda duruyorlar. Ama artık Türkiye'ye saldıkları korku barajı çoktan aşıldı. Biz onların siyasi barajını aştık. O faşist yüzde 10'luk barajını da hayli hayli aşacağız."

"Cumhurbaşkanlığı makamı diye bir makam kalmadı"

Hükümetin 'HDP'nin barajı aşması Türkiye için tehdittir' söylemiyle Türkiye'de korku salınmaya çalışıldığı iddiasını yineleyen Figen Yüksekdağ şunları söyledi:
"Türkiye'yi gözümüzün içine baka baka tehdit ediyorlar. Bizim o koltuklara, o saraylara hiçbir tarih boyunca tamah ettiğimizi kimse görmedi. Bizi Allah onların, yoksulun sırtında kurulan saraylardan uzak tutsun. Zenginlik, şatafat ve servet içinde sürdürdükleri yaşamdan Allah bizi uzak tutsun. Bize oy versin vermesin herkes kazanacak. Başbakan 'Günde 4 miting yapıyorum' diyor. Bende Sayın Başbakan niye yoruyorsun ki kendini, Cumhurbaşkanı zaten senin yerine her yerde miting yapıyor. Seni zaten başbakan yerine koymuyor. Cumhurbaşkanı her yerde tesis açılışı adı altında seçim miting düzenliyor. Artık yüzü yırtılmış söylüyoruz, kar etmiyor. Tarafsız durması gereken bir makam, kişi şahsında bu kadar tahrip edilmemiştir. Bir makamın misyonuyla tarihsel rolüyle bu kadar oynanmamıştır. Cumhurbaşkanlığı makamı diye bir makam kalmadı. İkinci AKP genel başkanlığı oldu. Hükumet ve başbakanlık makamı oldu."

"Mercedes, Diyanet İşleri Başkanı'nda kalabilir"

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in 1 milyon 200 bin lira değerindeki makam otomobilini HDP'nin baskısı sonucu iade ettiğini ifade eden Yüksekdağ, dili sürçünce Cumhurbaşkanı yerine 'Başbakan' dedi. Yüksekdağ konuşmasını, "Bakın ben de başbakan dedim. Nasıl olsa hem cumhurbaşkanı hem başbakan. Cumhurbaşkanı nispet yapar gibi yeni Mercedes verdi. Rahat olsun artık Mercedes'le uğraşmıyoruz. Biz bu sefer sarayı iade ettireceğiz. Mercedes, Diyanet İşleri Başkanı'nda kalabilir. Biz o sarayı iade ettireceğiz" diyerek bitirdi. DHA