"HDP'lileri taşıyan servis şoförü yakılmak istendi" iddiası

"HDP'lileri taşıyan servis şoförü yakılmak istendi" iddiası
"HDP'lileri taşıyan servis şoförü yakılmak istendi" iddiası
Erzurum'un Tekman İlçesi'nde düzenlenen HDP mitingine katılacak partilileri taşıyan şoför Aydın Taşkesen'in göstericiler tarafından dövülüp yakılmak istendi.

RADİKAL- Tekman'dan Erzurum'a HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın mitingine katılacak partilileri getirdikten sonra minibüsün kapısındaki arızayı gidermek için Oto Sanayiye giden ve orada göstericiler tarafından dövülen ve yakılmak istenen sürücü Aydın Taşkesen (40) Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakım altına alındı.

Yüksekova'da HDP seçim aracına silahlı saldırı iddiası


İHD'den Karlıova'da HDP aracına saldırı raporu: Mor bir araç takip ediyordu


Yanık tedavi merkezinde elleri ve başı sarılarak tedaviye alınan Aydın Taşkesen'in yakının oğlu olan DBP Tekman ilçe Başkanı Aydın Durdeniz, şunları söyledi:

Tekman'dan mitingi izlemek için gelmek isteyenleri gönüllü olarak 25 D 0877 plakalı minibüsle Erzurum'a getiren Aydın Taşkesen, yolcuları alanında indirdikten sonra arka kapının menteşesindeki bozukluğu tamir ettirmek için oto sanayiye gidiyor. Bir grup esnaf, polisin gözü önünde minibüsün önünü kesiyor. Önce levye ile dövüyorlar. Sonra minibüse benzin döküyorlar ve ateşe veriyorlar. Diri diri yakmak istemişler. Minibüste Selahattin Demirtaş'ın posterleri ve HDP bayrakları vardı. Aydın Taşkesen, Tekman'ın Karapınar Köyünde oturuyor. Tekman'da esnaflık yapıyor evli ve 8 çocuk babası.

(Turgay İPEK/ERZURUM, DHA)


  http://www.radikal.com.tr/137317413731744

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İNSAN KILIĞINFDAKİ MAHLUKLAR - m.rozbilen

  İnsan canavarca hisle insan ya da canlı öldürmekten, diri diri yakmaktan zevk alır mı? Evet biz alıyoruz. Madımakta ki gib. Hatırlayanlar Madımak olayını iyi bilirler. Ateşte yana insanları büyük bir kalabalık "allahın ateşi" deyip huşu içinde seyrediyorlardı. Bir tas su döken olmadı. Tıpkı Erzurumda aracının içinde yakılan masum vatandaş gibi. Bütün bunlar niçin, ya da neyi kurtarmak için? Hiç tanımadığın, alıp veremediğin bu insan size ne yaptı da yakmaya kalktınız? Vatan millet sakarya için mi, bayrak kuran için mi? Oysa hangi sebepten yapmış olursanız olun o değeri ayaklar altına aldınız demektir. Eğer bu kutsallar vahşetin, canavarlığın sebebi ise al sizin olsun. Sizler insan kılığında birer canavarsınız, insanlığın utancısınız, günahımızsınız.

  İDDİA MI - radicalus

  YUH diyorum sadece

  Şaka mı bu başlık...İddia mı kalmış. - user933654

  HDP li araç şoförü dünkü mitingde aracın içindeyken araç ateşe verilmiş elinizde bu ana ait görüntüler videolar var.Haberin içeriğine bile bu abimizin her tarafı yanmış yüzü sargılar içinde fotoğrafını jkoymuşsunuz. Hala diri diri yakmak istediler iddiası var diyorsunuz sizin için iddia olmaktan çıkması, bir gerçeklik olması için bu abimizin Allah göstermesin aracın içinde yanarak kül olması mı gerekiyordu.Hoş o zaman da yakılarak kül edildi iddiası var diye başlık atabilirsiniz.

  'iddia' nedir? - ocak dışı olan gomunist

  Birkaç HDP linç haberinde hep 'idaası..' diye ekliyorsunuz. Ne tür kanıt lazım anlamadık gitti.