HDP'nin Eş Genel Başkan adayları belli oldu!

HDP'nin  Eş Genel Başkan adayları belli oldu!
HDP'nin  Eş Genel Başkan adayları belli oldu!
HDP'nin Eş Genel Başkan adayları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ olarak açıklandı

ANKARA - Halkların Demokratik Partisi (HDP)'nin 22 Haziran'da yapılacak olan Kongresinde Eş Genel Başkan adaylarının halen BDP Eş başkanı olan Selahattin Demirtaş ve ESP Genel Başkanı Figen Yüksekdağ olacağı belirtildi. HDP'nin yarın düzenleyeceği toplantı ile Eş Genel Başkan adaylarını kamuoyuna açıklaması beklenirken, Demirtaş'ın bugün BDP Genel başkanlığından istifa edip HDP'ye geçmesi bekleniyor.

HDP'nin Ankara'da 22 Haziran'da Ankara'da yapılacak olan 1.Olağanüstü Kongresinde Eş Genel Başkan adaylarının halen BDP Genel Başkanı olan Selahattin Demirtaş ve Ezilenlerin Sosyalist Partisi Genel Başkanı Figen Yüksekdağ olacağı belirtildi. HDP Eş Genel Başkanları Sabahat Tuncel ve Erntuğrul Kürkçü'nün yarın düzenleyecekleri basın toplantısında Demirtaş ve Yüksekdağ'ın adını kamuoyuna açıklamaları bekleniyor. 22 Haziran'da HDP Eş genel Başkan adayı olacak olan Demirtaş'ın bugün BDP Genel Başkanlığından ve partiden istifa ederek HDP'ye katılması bekleniyor.

Daha önce BDP çatısı altında bulunan Milletvekillerinin tümü BDP'den istifa edip HDP'ye katılmış, sadece Ağrı'dan Belediye Başkanı seçilen Sırrı Sakık ile BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş BDP'de kalmıştı. Daha önce ertelenen BDP kongresinin ise 11 Temmuz'da yapılacağı belirtildi. BDP'nin 11 Temmuz'daki kongresinde, hem isminin hem de logosunun değişerek, bölge partisi olarak faaliyetlerine sürdüreceği öğrenildi. (Ajanslar)