HDP'nin 'koalisyonu görüşürüz' açıklamasına CHP'den jet yanıt

HDP'nin 'koalisyonu görüşürüz' açıklamasına CHP'den jet yanıt
HDP'nin 'koalisyonu görüşürüz' açıklamasına CHP'den jet yanıt
Yalova'da konuşan CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "AKP ile kesinlikle koalisyon yapmayız. CHP ile koalisyon yapmayı oturup konuşabiliriz" sözlerine yanıt vererek, "Koalisyon kurma gibi bir düşüncemiz yok. Hedefimiz tek başına iktidar olmaktır" dedi.

RADİKAL - CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman ve partililer tarafından karşılanan CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, seçim irtibat ofisinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın koalisyon kurmak için, “CHP ile koalisyon yapmayı oturup konuşabiliriz” sözleri sorulan Hamzaçebi, “Biz koalisyon kurmak üzerine değil tek başına hükümet olmak üzere yola çıktık. Böyle bir düşüncemiz yok. Ne HDP ile ne herhangi bir siyasi partiyle koalisyon kurma gibi bir düşüncemiz yok. Hedefimiz tek başına iktidar olmaktır. CHP’nin yükselişini görenler CHP ile irtibat veya ona koalisyon kurma yarışına girmiş durumdalar. Biz bunların hiçbirine bakmıyoruz, yolumuza devam ediyoruz. Bugün Yalova’dayız. Yarın bir başka yerdeyiz. Türkiye ’de adım adım CHP iktidarı gelmektedir. Biz CHP iktidarına hazırız, Türkiye de buna hazır olsun” dedi.

Demirtaş: AKP ile asla, ama CHP ile koalisyonu konuşabiliriz

“ERDOĞAN’IN DİLİNİN AYARI BOZULMUŞ”

Altın kaplama klozet tartışmalarına da değinen Hamzaçebi, “İktidarın kaybetme psikolojisi var. Adalet ve Kalkınma Partisi hükümeti kaybediyor. Tek başına iktidar olma çoğunluğu yok artık. 276’nın altına inmiş durumda. Bu nedenle Erdoğan’ın dilinin ayarı bozulmuş, ölçüsü bozulmuş. Genel Başkanımız çok güzel bir cevap verdi kendisine. Cezai ehliyeti yok. Cezai ehliyeti olmayan bir insana cevap vermek doğru değil, onu muhatap almak doğru değil. Biz onu muhatap almıyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Vefa Salman, Hamzaçebi’ye Yürüyen Köşk motifli çini tabak hediye etti. Ardından Hamzaçebi ve partililer, Yalova’da yürüyüş gerçekleştirdi. (YALOVA/DHA) 


  http://www.radikal.com.tr/137114713711477

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yok arkadaş olmuyor - user743248

  yaho allah için bir kere olsun bu chp yi bir sol parti gibi görmek istiyorum ama yok arkadaş yok bir kere olsun gerçek demokrasi içinde kürt sorununu çözeceğiz insan haklarını savunacağız deseler canımı verecem ama nerdddddde bir avuç ulusalcılara boyun eğmiş koskoca chp olabilir mi allah aşkına

  tercümesi - ex nihilo

  şimdi açık bir cevap veremeyiz, çünkü vereceğimiz cevap seçmenin bir kısmını bize küstürebilir, bu seçmen tipi verilen cevaba bağlı olarak birbirinden farklı olabilir. seçim sathı mahaline girmişken böyle açık cevaplar tehlikeli olabilir. dolayısıyla bu soruya asıl cevabı seçimden sonraki konjonktüre bakarak veririz. chp nin verdiği jet cevabın tercümesi bu minval üzerinedir.

  haya kırıklığı - iksaglam

  Tam belki bu parti biraz değişmiş derken, yine eski zihniyete dönüş. Bu çıkış tam AKP'nin dili ve tavrı. CHP ne zaman anlayacak acaba AKP'yi taklit ederek onun dilini kullanarak bir yere gelemeyeceğini. AKP çizgisini istiyor olsa insanlar zaten gerçeği var neden taklidine yönelsinler. Bir kerecikte olsunda şu ezberden uzaklaş ve gerçekten cesur açılımlar yapabilecek sol olabileceğini göster. Ama her fırsatta çuvallıyorsunuz, sol olmak biraz radikal olmayı gerektirir ama sizler HDP ile koalisyon fikri gibi basit bir hamleyi bile telafuz edemiyorsunuz. Neden çünkü AKP'nin yersiz "CHP tek başına iktidarı hedeflemiyor, onların çapı bunu düşünmeye yetmez" gibi anlamsız tutarsız eleştirisine takılmış durumdasınız. Sol olduğunu idda eden bir parti neden bütün vurgusu "insan hakları, özgürlükler, farklı yaşam tarzları, eşit eğitim hakkı ve anti neo-liberal ekonomi" olan ve insanların refahını şirketlerin kârı önüne koyan bir parti ile koalisyon fikrine uzak durur. Sol kimliği gerçekten benimsediğini gösterecek bütün fırsatları teperek bir yere varılmaz.

  başlık yanıltıcı. - penzer

  açıkçası algı yanılması yaptıran bir haber. tüm partiler tek başına koalisyonu hedeflerde nerdeee?? anca kapitalist partilere oy versin bu millet ve fakirleşsin..

  come on guys - user1082679

  bir gun de ezberi boz ey CHP...herkesin ve benim emin oldugum su ki suanki gucun iktidara gelmesinde 10 basamak gerekmisse bunun 8 ine CHP`nin politika yanlisligi zemin hazirlamistir.Kürtlerin destegini almayan hic bir guc iktidar olamamistir NOKTA.

  Sanki görmüyoruz. - Dedemkorkut

  Erdoğan'ın dilinin ayarı bozulmuşsa ötekilerin sağlam yeri kalmamış demektir. Sataşma konusunda kim kimden daha aşağıda ki?

  Bu vebal sizindir - başkabirhayat

  HDP daha önce de bir çok defa CHP'ye zeytin dalı uzattı, hatta ittifak bile önerdi. Kaldı ki bugün içinde bulunduğumuz karanlık iklimi değiştirebilecek ve demokrasiye nefes aldırabilecek en güçlü iki adres CHP ve HDP'dir. Ama bizim burnu havada ulusalcılarımızın Kılıçdaroğlu'na borçlu oldukları bir nebze ilgi bile şimdiden onları şımartmaya yetmiş. Yazık... Yazık ki hala Demirtaş çizgisinin ve Türkiye partisi olma yolunda bir HDP'nin bu ülkenin son şansı olduğunun farkında değiller. Diyeceğim şu ki 8 Haziran'da bu ülke, baraj altı kalmış bir HDP ve muhalefet adına ne varsa kan kusturulacak bir tek adam diktatörlüğüne uyanırsa bunda en büyük vebal sizindir, bilesiniz.