HDP'nin 'sokağa çıkın' çağrısına Davutoğlu'ndan cevap

HDP'nin 'sokağa çıkın' çağrısına Davutoğlu'ndan cevap
HDP'nin 'sokağa çıkın' çağrısına Davutoğlu'ndan cevap
Başbakan Ahmet Davutoğlu HDP'nin '1 Kasım'da Kobani için sokağa çıkın' çağırısına, "Halkımız şiddette teşvik edilirse bunu en büyük zararı bu şiddet çağrısı yapanlara olur. Bu çağrılar çözüm perspektifinde zarar verici mahiyettedir" diye karşılık verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu gazetecilerin sorularını yanıtladı. HDP’nin 1 Kasım için yaptığı sokağa çıkma çağrısına ilişkin konuşan Başbakan Davutoğlu: "Bu olan olaylardan ders alınmadığını gösteriyor. Ben, bütün vatandaşlarımıza başka bir çağrıda bulunuyorum. Hiçbir şiddet olayının içinde yer almamaları gerekir. Şiddet üzerinden hak talep etmek dünyanın hiçbir yerinde kabul görmez, hiçbir demokratik ülkede şiddet kullanılarak, etrafa zarar vererek hak talebi mazur görülemez. Bütün valilerime de gerekli talimatlar gitmiştir. Kesinlikle kamu düzeninin bozulmasına izin verilmeyecek. HDP ve diğer siyasal zeminde mücadele ettiğiniz, siyasi mücadele yürüttüğünüz barışçıl bir siyasi parti olduğunu göstermenin vaktidir." 

'EN BÜYÜK ZARARI ÇAĞRIYI YAPANLAR GÖRÜR'
Bu tür çağrılarla halkı sokağa dökmenin siyasal bir yöntem  olmadığını söyleyen Davutoğlu "Halkımız şiddette teşvik edilirse bunu en büyük zararı bu şiddet çağrısı yapanlara olur. Bu çağrılar çözüm perspektifinde zarar verici mahiyettedir" dedi.

Bozdağ: Ortalık böyleyken İmralı için düşünürüz

AA