HDP'nin yeni adayı Özal mı?

HDP'nin yeni adayı Özal mı?
HDP'nin yeni adayı Özal mı?
AKP kurucusu Dengir Mir Mehmet Fırat'ın ve uzun yıllar CHP'de siyaset yapan Celal Doğan'ın ardından HDP'den Özal sürprizi de gelebilir!
Haber: BARIŞ AVŞAR - baris.avsar@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - HDP'nin siyasi yelpazenin farklı kesimlerinden tanınan isimleri aday göstereceği iddialarına bir yenisi daha eklendi: ANA Parti Genel Başkanı Ahmet Özal
Son olarak Celal Doğan'ın HDP'nin adaylık teklifini kabul ettiğini açıklamasının ardından şimdi de eski cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu ve ANA Parti Genel Başkanı Ahmet Özal'ın ismi gündemde. Önceki gün Özal'la öğle yemeğinde buluşan HDP  Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Radikal'e yaptığı açıklamada görüşmenin içeriğiyle ilgili bilgi verdi.

Celal Doğan HDP'den aday oluyor

Özal'la görüşmelerinin TBMM 'de gerçekleştiğini belirten Tan, "Buluşmamızın öncelikli gündemi kendilerinin ve bizim neler yaptığımız, siyasette mevcut durumu nasıl değerlendirdimizdi. Ahmet Özal zaten bir siyasi partinin genel başkanı" dedi. Ancak Tan, seçim için Özal'ın partilerinden adaylığının da gündeme gelebileceğini reddetmedi.
HDP'de adayların başvuruları 5 Mart itibariyle tamamlandı ancak parti dışından aday gösterilecek isimler için adaylık başvuruları halen alınabiliyor.

ANA Parti kaynakları ise HDP ile görüşmelerin devam ettiğini doğrulayarak Ahmet Özal'ın adaylığını da kapsayan bir ittifak kurulmasının söz konusu olabileceğini ifade etti.

Dengir Mir Mehmet Fırat, AK Partili Kürtleri HDP'ye çekebilir mi?