HDP'nin yeni adayı Özal mı?

HDP'nin yeni adayı Özal mı?
HDP'nin yeni adayı Özal mı?
AKP kurucusu Dengir Mir Mehmet Fırat'ın ve uzun yıllar CHP'de siyaset yapan Celal Doğan'ın ardından HDP'den Özal sürprizi de gelebilir!
Haber: BARIŞ AVŞAR - baris.avsar@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - HDP'nin siyasi yelpazenin farklı kesimlerinden tanınan isimleri aday göstereceği iddialarına bir yenisi daha eklendi: ANA Parti Genel Başkanı Ahmet Özal
Son olarak Celal Doğan'ın HDP'nin adaylık teklifini kabul ettiğini açıklamasının ardından şimdi de eski cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu ve ANA Parti Genel Başkanı Ahmet Özal'ın ismi gündemde. Önceki gün Özal'la öğle yemeğinde buluşan HDP  Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Radikal'e yaptığı açıklamada görüşmenin içeriğiyle ilgili bilgi verdi.

Celal Doğan HDP'den aday oluyor

Özal'la görüşmelerinin TBMM 'de gerçekleştiğini belirten Tan, "Buluşmamızın öncelikli gündemi kendilerinin ve bizim neler yaptığımız, siyasette mevcut durumu nasıl değerlendirdimizdi. Ahmet Özal zaten bir siyasi partinin genel başkanı" dedi. Ancak Tan, seçim için Özal'ın partilerinden adaylığının da gündeme gelebileceğini reddetmedi.
HDP'de adayların başvuruları 5 Mart itibariyle tamamlandı ancak parti dışından aday gösterilecek isimler için adaylık başvuruları halen alınabiliyor.

ANA Parti kaynakları ise HDP ile görüşmelerin devam ettiğini doğrulayarak Ahmet Özal'ın adaylığını da kapsayan bir ittifak kurulmasının söz konusu olabileceğini ifade etti.

Dengir Mir Mehmet Fırat, AK Partili Kürtleri HDP'ye çekebilir mi?
  http://www.radikal.com.tr/130749713074978

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yüce İdeoloji, basit siyaset. - vemerald

  Türk solunun en büyük çıkmazı, üst düzey ideolojik birikimine karşın, politika yapmayı bilmemesidir. Sonuçta en az yüzyıllık mücadele ve birikimin sonucu % sıfır virgülle başlayan bir halk desteği gerçeğidir. Büyük iddialarla kurulan bir sosyalist oluşum, çok geçmeden en az ikiye bölünür. Bölünenler de en az ikiye bölünür. Bunun sebebi bellidir. "Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır." Bu sözü doğru kabul edersek, işte hepimize fırsat. HDP bir kitle partisidir. Amaç halk yığınlarının dini ve ekonomik sömürüden kurtarılması ise, kitlenin oy potansiyelinin artırılmasının nesi yanlış? Öğretmenler işbaşında, öğrenelim.

  şaşırma hdp - canayan

  kimsenin midesi kaldırmaz bunu, en azından ben kusarım...

  farki adaylar degisik fikirler ve taze kan demektir. - kurdolog

  uc farkli aday ve uc degisik fikir.. hdp bu yaptigiyla herkesi gercekten sasirtti. kimileri olumsuz elestirilerde bulunmus. ben katilmiyorum onlara. daha oncede farkli partilerin adaylari gruba dahil edilmisti . gelen insanlarin hep artisi oldu hdp ye katilanlarin hdp yi zora sokacak bir duruslari olmamisti, olmazda.. cunku paritnin icine giren herkes iktidar ve yandaslari tarafindan dusman olarak goruluyor bu tur bir durumla karsilasan insan on yillardir kurtlerin ne gibi zorluklar cektigini anlayip ise daha fazla sarilmaya basliyor.. bunu disinda hdp mantikli insanlarin yonettigi bir partidir, mantiksizcaa hareket edecegini dusunmuyorum..

  olmamali - yellowknife

  HDP buna ve bu benzeri rant pesinde olanlara taviz vermemeli evet elbett rahmetli turgut ozalin emegi coktur kurtler icin ama oglu uzak bu ise..

  Olursa iyi olur - herdem123

  Syn Ahmet Ozal simdiye kadar emekcilerden yana olmamissa bundan sonrada olmiyacak anlamina gelmez (belkide olmaz). Ama adayi olmasi halinde HDP icin olumsuz bi tablo cikmiyacagi kesin. HDP nin bu kadar ideali secime girecegini beklemiyordum. Basarilar dilerim...

  yok artık diyorum - user1026070

  yok artık diyorum. dengir mir ve celal doğan bir yere kadar sindirilir. ben seçim kararım hakkında kesinlikle değişmez, değiştirebilecek bir durum yok diyordum. bakıyorum engel kendi içinden çıkıyor. eğer sosyalist oyu istemiyorlarsa bilmem !!!!!

  CB seçimlerinden bu noktaya nasıl gelindi? - user995421

  HDP oy kazanmak için yaptığı hamleler ile oy kaybetmeye yaklaşıyor.CB seçimlerindeki tutum tavır ve söylemler ile devam edilse %10 için bu hamlelere gerek kalmazdı.