HDP'yi kurdu, işinden oldu!

HDP'yi kurdu, işinden oldu!
HDP'yi kurdu, işinden oldu!
HDP Trabzon İl Örgütü Eşbaşkanı Pelin Şirin partinin kuruluşunun ilanından hemen sonra işinden oldu.

RADİKAL - HDP Trabzon İl Örgütü'nün kurulduğu dün yapılan basın toplantısı ile resmen duyurulmuştu. Henüz tabela asılmayan parti binası tepkiye yol açarken dün bu konuda ilginç bir gelişme yaşandı. Medya Trabzon'un haberine göre, düzenlenen basın toplantısında konuşan ve HDP Trabzon İl Örgütü Eşbaşkanı olduğunu ifade eden Pelin Şirin işinden oldu.

Basın toplantısının ardından çalışmış olduğu dershaneden aranan Pelin Şirin'e işten çıkartıldığı bildirildi. "Fikirlerinin dershaneye zarar verdiği" gerekçesi söylenerek işine son verilen HDP Trabzon İl Eş Başkanı Pelin Şirin'in hukuki yollardan hakkını arayacağı belirtildi.


  http://www.radikal.com.tr/129842812984283

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kazma olmak bir şey kazandırmaz. - Su Cemre Sim

  T.C. nin yasal partisi Trabzon'da örgütlenemiyor. Şimdi bu ayırımcılık değil mi? Siz kimin adamısınız? Bir zamanlar hapishanede insanlara işkence yaparak, öldürerek yurtseverliklerini yaşayan kazmaların düşündaşları, yasal bir partiye katıldı diye bir insanı işten atıyor.Bilmeden ayırımcılık yapıyorsanız; ayırımcılık insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Yok eğer bilerek yapıyorsanız o da suçtur. Dost musunuz, düşman mı?

  Utançların ülkesi - Kayzer1420

  Dünya'da hiçbir zaman değişmeyecek birşey var:Türkiye'nin asla ırkçılık çizgisinden çıkamayacağı

  Bu ne korkudur... - citizen

  Ne olursa olsun., hiçbir fikirden kimseye bir zarar gelmez... Hele "dershane" gibi kurumsal bir yapıya asla zarar gelmez... Fikir bu., işine gelir kabul edersin., beğenmezsen kabul etmezsin... Tabi bu uygar toplumlar için, bizi pek bağlamıyor.....Bu ne korku bu ne ıstırap...Fikirden korkmak için sadece kör cahil olmak yetmez., bir de gölgesinden bile korkmak gerekir...