Hedef yine CHP'ydi

Başbakan Tayyip Erdoğan, dün partisinin İzmir'de İnciraltı Demokrasi Meydanı'nda coşkulu bir kalabalığa seslenirken, kimsenin Türk bayrağı ve Atatürk üzerinden politika yapmaması gerektini söyledi.

İZMİR - Başbakan Tayyip Erdoğan, dün partisinin İzmir'de İnciraltı Demokrasi Meydanı'nda coşkulu bir kalabalığa seslenirken, kimsenin Türk bayrağı ve Atatürk üzerinden politika yapmaması gerektini söyledi. Erdoğan, "Atatürk CHP'nin çerçevesine sığacak kadar küçük değildir" dedi.
Erdoğan, miting için eşi Emine Erdoğan, Devlet Bakanları Mehmet Aydın ve Beşir Atalay ile İzmir'e geldi. Erdoğan'ı, özel uçakla geldiği İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda vali Yusuf Ziya Göksu, İzmir Emniyet Müdürü Halil Tataş, AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Taha Aksoy ve partililer karşıladı. Erdoğan'ın, il yönetiminden kendisini karşılayıp, konvoy oluşturulmamasını önemle istediği öğrenildi.
Başbakan Erdoğan İzmir mitinginde, kendisiyle aynı saatte Karşıyaka'da miting yapan Deniz Baykal ile CHP'ye yüklendi:
"Bunlar yatıp kalkıyor, 'Biz Cumhuriyetçiyiz' diyorlar. Tabelalarında cumhuriyet yazmakla Cumhuriyetçi olunmaz. Türk milletinin kendisi cumhuriyettir. Niye? Çünkü milletin kendisi cumhurdur. Cumhurun cumhuriyeti inkârı mümkün mü? Pankartlarına Türk bayrağı ve Atatürk resmi asıyorlar. Kimse Türk bayrağı ve Atatürk üzerinden siyaset yapmasın. Atatürk CHP'nin çerçevesi içine sığacak kadar küçük değildir. O, Türkiye'nin başkomutanıdır. Herkes için ortak bir değerdir. Bayrağımız da ortak değerdir, kimsenin tekelinde değildir."