Hedefte Sirmen var

Seçim gezilerine Tekirdağ'da devam eden Başbakan Tayyip Erdoğan Cengiz Topel Meydanı'nda düzenlenen mitingde yine CHP'ye yüklendi:
Rahatsız olmasınlar: Şimdi bu CHP zihniyeti gittiği yere bereketsizlik götürür diyorum rahatsız oluyorlar.

TEKİRDAĞ - Seçim gezilerine Tekirdağ'da devam eden Başbakan Tayyip Erdoğan Cengiz Topel Meydanı'nda düzenlenen mitingde yine CHP'ye yüklendi:
Rahatsız olmasınlar: Şimdi bu CHP zihniyeti gittiği yere bereketsizlik götürür diyorum rahatsız oluyorlar. Yani ben bir sorumlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bunu söylemek zorundayım. Ama dikkat edin, kemer altına vurmuyorum. Fakat muhalefet lideri iyice kızmış olacak ki, iyice rahatsız olmuş olacak ki, aklına ne geliyorsa, aileye varıncaya kadar her şeyi işe bulaştırmaya, karıştırmaya başladı. Ama ben o seviyelere asla inmem, inmeyeceğim. Ben sadece gerçekleri konuşuyorum.
'Yine aynı zihniyet'
Biz bu işi biliriz: Şunu bilmenizi istiyorum belediyecilik bizim işimiz. Biz bu işi nasıl yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Tekirdağ'ın su sıkıntısını İstanbul da aynen biliyordu. Su isale hatlarında, dağıtım şebekelerinde kaçak yüzde 65'ti. Bıraktığımda yüzde 20 idi.
Su denize boşalıyor: Su ile ilgili büyük bir sorun şimdi İzmit'te yaşanıyor. Orada bir Yuvacık Barajı yapıldı, üretilen suyun üçte birini İzmitli kullanıyor, üçte ikisi de denize boşaltılıyor. Bak bak üçte ikisi denize boşaltılıyor, parayı kim ödüyor biliyor musun? Sen ödüyorsun. O zihniyet hangi zihniyet? Yine CHP zihniyeti. Şimdi bu arkadaşımız gelmiş İstanbul'un büyükşehir belediye başkan adayı olmuş. 'Ben belediye âşığıyım' diyor. Âşıksan niye gittin milletvekili oldun?
Dudağınız uçuklamasın: Hazine'ye Türkiye'de en çok borcu olan, bu proje nedeniyle İzmit Belediyesi. Dikkat edin size bir rakam veriyorum, dudaklarınız uçuklamasın 3.1 katrilyon lira. Bu sadece Hazine'ye Yuvacık Barajı'ndan dolayı borcu. Vergi, SSK borçlarını ise konuşmuyorum. Halk böyle yönetilmez.