Hem Suriye'yi hem CHP'yi eleştirdi

Hem Suriye'yi hem CHP'yi eleştirdi
Hem Suriye'yi hem CHP'yi eleştirdi
Başbakan Erdoğan, Erzurum'da partisinin il kongresinde yaptığı konuşmada hem Suriye'ye hem de CHP'ye sert sözlerle yüklendi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , “Sınırlarımız sözkonusu olduğunda, hak, adalet sözkonusu olduğunda tıpkı İstiklal Marşımızın emrettiği gibi kükremiş sel olur, bendimizi çiğner aşarız. Biz büyük bir devletiz. onurlu bir milletiz. Biz tarihimizle olduğumuz kadar bugünümüzle, geleceğimizle büyük bir devletiz. Kendi halkına vahşice zulmeden, halkına ait silahları acımasızca halkına çeviren, çevre ülkelere hukuksuz saldırganlık yapan her kim olursa olsun hiç tereddüt etmeden haddini bildiririz” dedi.

Başbakan Erdoğan, Suriye'de düşürülen uçakla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'na pazar günü brifing verildiğini hatırlatarak, “Soracağınız ne varsa sorun. Tavsiyeleriniz varsa buyurun tavsiyelerinizi de söyleyin dedik. İnanır mısınız, 'pilotlarımız ne oldu ondan bir haber var mı', bunun dışında hemen hemen ciddi bir soru yok. Toplantıdan çıktı, birbiriyle çelişen ifadelerle Suriye'deki dikta rejiminden ziyade kendi hükümetinin maalesef eleştirisini yaptı. Böyle bir şey olur mu? Sen Suriye'nin Baas Partisi misin? Türkiye'nin Cumhuriyet Halk Partisi misin? Nesin” diye konuştu. (AA)