Hizbullah, parti kurmak için dilekçesini verdi

Hizbullah, parti kurmak için dilekçesini verdi
Hizbullah, parti kurmak için dilekçesini verdi
Hizbullah'ın sivil örgütlenmesi olarak kabul gören Mustazaflar ile Dayanışma Derneği, parti kurmak için İçişleri Bakanlığı'na dilekçe verdi.

Mustazaflar ile Dayanışma Derneği’nin kapatılmasının ardından geçtiğimiz ay Diyarbakır’da düzenlenen "Ahde Vefa" mitinginden Hizbullah’ın yeni siyasi partisinin ilanı çıkmıştı.

Hürriyet gazetesinden Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre "Mustazaflar Hareketi" adıyla yeni bir siyasi hareket başlatan grup, Hür Dava Partisi (HÜDA Par) adı altında siyasete girmek için İçişleri Bakanlığı’na başvurdu.

Partinin Kurucular Kurulu adına avukat Mehmet Hüseyin Yılmaz ile birlikte 10 kişilik grup bakanlığa gelerek kuruluş dilekçelerini verdi.

ELİT OLMAYAN HERKESİ BEKLİYORUZ
Yılmaz, "Genel Merkezimizi Ankara ’ya taşıdık. Davamız, hürriyettir, adalettir, hakkaniyettir, zulmün sona ermesidir, barıştır, huzurdur, insanların kaynaşmasıdır, kardeşliktir. Bu gayemizle Allah’ın huzuruna varmak istiyoruz. Adalet ve hakkaniyet üzerine bir dünya özlemindeki herkesi HÜDA PAR’a davet ediyoruz. Elit olmayan herkese kapımız açık" dedi.

Bakanlığın dilekçelerini kabul edip etmediği yönündeki bir soruya ise Yılmaz, "Evet dilekçemizi kabul ettiler. İnceleyecekler, eksik bişey varsa da bize bildirecekler. Parti kurmamızın önünde herhangi bir engel yok" diye yanıtladı. (Hürriyet)