Hükümet Afyon Valisi'ne sahip çıktı

Hükümet Afyon Valisi'ne sahip çıktı
Hükümet Afyon Valisi'ne sahip çıktı
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: Hem sayın bakanımızın yaptığı açıklamayı çarpıtmak, hem de Afyon valimizin yaptığını çarpıtmak kimseye bir fayda sağlamaz

Baş bakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 5 tesisin toplu temel atma töreni için Yozgat'a geldi. Bakan Eroğlu, Afyohkarahisar'da yaşanan patlamanın ardından yaptığı açıklamalara gelen tepkilerle ilgili konuşmak istemediğini seylerken, Bekir Bozdağ, "Hem sayın bakanımızın yaptığı açıklamayı çarpıtmak, hem de Afyon valimizin yaptığını çarpıtmak kimseye bir fayda sağlamaz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 5 tesisin toplu temel atma törenine katılmak ve bazı incelemelerde bulunmak üzere Yozgat'a geldi. Yozgat Valiliği'ni ziyaret eden Bekir Bozdağ ile Bakan Eroğlu, burada gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Eroğlu, Afyonkarahisar'da yaptığı açıklamaya gelen tepkilerle ilgili olarak konuşmak istemediğini belirterek, "Şu an Yozgat'tayız. Gerekli açıklamayı yaptık. Ben sadece orada hadiseden sonra bir açıklama yapmıştım. Gerekli adli idari tahkikat yapılıyor. Ondan sonra netice belli olur" dedi.

HERKESİ VİCDANLI OLMAYA DAVET EDİYORUZ

Hem Bakan Eroğlu'nun açıklamalarının hem de Afyonkarahisar Valisi'nin yaptıklarının çarpıtıldığını ifade eden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Acıların üzerinden istismar yapmak fevkalade yanlıştır. Hem sayın bakanımızın yaptığı açıklamayı çarpıtmak, hem de Afyon valimizin yaptığını çarpıtmak kimseye bir fayda sağlamaz. Bu acıların üzerinden siyaset üretmenin kimseye bir faydası yok. Ama maalesef, 25 şehidimizin acısı hepimizin yüreğini burkarken, bunun üzerinden hala hesap yapıyorlar. Onlara bizim sözümüz; acılar varken ve millet acısını içine gömerken, herkesin canı yanarken, hesaplarla, manşetler, yazılar yazılmasın ve bu konuda da herkesi vicdanlı olmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

Bekir Bozdağ ile Bakan Eroğlu, daha sonra Yozgat Belediye Başkanlığı ve Ak Parti İl teşkilatını ziyaret etti. (DHA)