'Hükümeti devirmek istiyoruz, tutuklayın'

'Hükümeti devirmek istiyoruz, tutuklayın'
'Hükümeti devirmek istiyoruz, tutuklayın'

Partililer gömlek ve tişörtlerinin üzerine, 'Balbay'a özgürlük' yazan çıkartmalar yapıştırdı.

Ergenekon davasının tutuklu sanığı, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın 52'nci doğum günü, partisinin İzmir İl Başkanlığı'nda pasta kesilerek kutlandı

Elif DEMİRCİ

İZMİR - Ergenekon Davası’ndan tutuklanan Gazeteci- Yazar Mustafa Balbay, 3.5 yıldır İstanbul Silivri Cezaevi’nde kalıyor. Balbay, 52’nci yaşına da cezaevinde girdi. Son seçimde milletvekili seçildiği İzmir’de CHP ’liler Balbay’ın doğum gününü pasta kesip onun için özgürlük dileyerek kutladı. CHP Kadın Kolları İzmir İl Başkanı Özgün Utku, "O şimdi burada olmalıydı. Tire’nin dağlarında köylülerimizle kestane toplamak, Ödemiş’te üreticilerimizle patates ve pamuk tarlalarında, Bayındır’ın çiçek seralarında olmak istiyoruz. Düşünmekten, yazmaktan başka suçu olmayan, yurdunu ve insanlarını ölesiye seven Balbay’ımızı istiyoruz" dedi.


’HÜKÜMETİ DEVİRMEK İSTİYORUZ, BİZİ DE TUTUKLAYIN’


CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel ise milli iradenin 424 gündür hücrede olduğunu belirterek, "Aynı seçim bölgesinde birlikte seçime katıldık. Balbay, 583 bin İzmirlinin oyuyla seçildi. Hapishanede rehin tutulan sadece Balbay değil 583 bin İzmirli tutukludur. Balbay milletvekili olarak çok büyük hizmetler yapılabilirdi. Tutuklu tutarak bunu engellemeye çalışıyorlar. Mustafa’nın enerjisini orada tutuklayamıyorlar. Onun enerjisi tüm Türkiye ’ye yayılıyor. Onun için heyecanla katkı vermeye çalışıyoruz. Bir yeni suç üretildi: ’ AKP ’yi iktidardan devirme suçu.’ Hükümeti devirmek istiyoruz. Biz de istiyoruz, bizi de tutuklayın" diye konuştu.


’BAZILARININ ÖZGÜRLÜK İÇİN BEDEL ÖDEMESİ GEREKİYOR’


CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu da "Doğum günün kutlu olsun sevgili Mustafa Balbay. Bazılarının özgürlük için bedel ödemesi gerekiyor. Balbay, bizim kahramanımız. Özgürlük mücadelesi meşalesini hep yakacaktır. Balbay’la birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi. (dha)