Hükümetten, Gürsel Tekin'in iddiasına jet yanıt

Hükümetten, Gürsel Tekin'in iddiasına jet yanıt
Hükümetten, Gürsel Tekin'in iddiasına jet yanıt
Hükümetten, Gürsel Tekin'in iddiasına yanıt geldi. Enerji Bakanı Taner Yıldız, "Sayın Tekin, kaynaklarını açıklasın, kendisine kaynaklarını gözden geçirmesini tavsiye ediyoruz" dedi.

RADİKAL- Enerji Bakanı Taner Yıldız ve Bilim Sanayi Bakanı Fikri Işık , TÜBİTAK Enerji Projeleri tanıtımına katıldı. Toplantı sonrası konuşan Enerji ve Tabi kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'dan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in "İki gün sonra Suriye'ye girilecek kaynağım sağlam iddiasına" jet yanıt geldi. Bakan Yıldız, "Sayın Tekin, kaynaklarını açıklasın, kendisine kaynaklarını gözden geçirmesini tavsiye ediyoruz" dedi.

Gürsel Tekin: Türkiye iki gün içinde Suriye'ye girecek

AKKUYU İDDİASI

Akkuyu'da rapor gizlendi iddiasına ise "O raporun bağlayıcılığı yok, rapor denetim raporu değil tespit raporudur" dedi.

 

GÜRSEL TEKİN: CEVAP BEKLİYORUM 

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ise iddialarıyla ilgili konuştu. 1 Mayıs olayları sırasında İstanbul Beşiktaş 'ta yaralanan Özgür Altunbilek'i evinde ziyaret etti. Tekin'e burada bugün bir gazetedeki röportajında söylediği "Türkiye'nin 2 gün içinde Suriye'ye girecek" açıklamaları soruldu. "Özellikle dış politikalar konusunda önemli olumsuzluklar yaşanıyor" diyen Tekin, şöyle konuştu:"Son dönemlerde gerek Musul'daki olaylardan kaynaklı gerekse Ortadoğu'daki sorunlardan dolayı hemen hemen bütün yabancı gazeteleri açtığınızda, buna kısmen Türk gazeteleri de dahil, önümüzdeki süreçte olumsuzlukların olabileceğiyle ilgili çeşitli haberler olmasına rağmen, seçim sahalarında hertürlü şey konuşuluyor. Ancak bu meseleyle ilgili sayın Davutoğlu yada dışişleri bakanının tek bir cümlesini duymuş değiliz. Umut ediyoruz ki bu sorun doğru değildir. Bu sorunun muhatabı biz değiliz. Biz ortada olan bir iddiayı kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Ben bu iddiaların doğru çıkmasını istemiyorum. Bu iddiaların yada elimize gelen bilgilerin doğru olmadığına inanmak istiyorum. Hükümet umarız bu konuda bir açıklama yapacaktır. Çünkü kamuoyu çok tedirgin. İçeride yeteri kadar sorunlarımız var. Bu sorunlarımızla birlikte seçim arifesinde Türkiye'nin böyle bir macerayı sürüklenmesi kabul edilecek bir anlayış değildir. Bir birey olarak ,CHP milletvekili olarak bu tehlikeye parmak basmak istedik. Ben hükümet yetkililerinden bir cevap bekliyorum."


  http://www.radikal.com.tr/135144613514464

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  demokrasilerde iktidar kimsenin tapulu malı değildir. - user1002376

  İktidarı kaybetmemek için türlü atraksiyonlar yapılabilir. Tarihte de bu böyle olmuştur. Demokrasinin hazmedilmesi gerekir.

  Suriye'ye girmek........Balçovalı - user928332

  Yalnız Suriye'ye girmekle kalınsa yine iyi.Kamuoyunda söylenenlere bakılırsa, Kuzey Irak Kürt Yönetimiyle anlaşıp Musul üzerine de TSK'yı göndermek için çalışmalara başlanmış. İŞİD bahane edilerek harekat gerçekleştirilecekmiş.Bütün bunların sebebi ise kamuoyu yoklamalarında AKP'nin oylarında çok önemli bir düşüş olması nedeniyle tek başına iktidara gelemeyeceğini, bunu önlemek için savaş nedeni ile seçimlerin geriye bırakılmasını, Sayın C.Başkanının yeniden partinin başına geçip inisiyatifi ele alarak ileri bir tarihte seçime gidilmesini ciddi şekilde ele alındığı konuşulmaktadır. Ümit edelim ki TSK bu oyuna gelmesin.Çünki bu harekat belki AKP' iktidarını bir süre için devam ettirebilir ancak sonuçları itibarıyla Türk halkının sırtına çok büyük bir yük indirecektir.

  "Yok böyle bir şey" demek çok mu zor? - user386125

  Bakan lafı dolandıracağına "yok böyle bir şey" diyemiyor mu?

  hükümette kimin yetkisi kimin cebinde belli değil. - hamzaakyol

  böyle önemli bir iddia karşısındaki lakaytlık herşeyin olabileceğini birkez daha gösteriyor. böyle bir iddianın muhatabı ya başbakan, ya milli savunma bakanı ya da hükümeti temsilen hükümet sözcüsü olması lazım. ancak hiç alakasız bir bakan, üzerine vazife olmayan bir konuda gayri giddi bir şekilde açıklama yapıyor. gerçi muhataplarının sözlerine ne kadar güvenilir, işin o da ayrı bir boyutu. bunların ağababası 70 milyonun önünde namusu ve şerefi üzerine yemin edip, yine 70 milyonun önünde bu yeminini çiğneyen kişi olunca, ve zaten bunlar da aslında karar verecek irade olmayıp herşeyde ağababalarının 2 dudağı arasından çıkacaklara göre hareket ettiklerinden bu ülkede herşey olabilir.