Hükümetten, Gürsel Tekin'in iddiasına jet yanıt

Hükümetten, Gürsel Tekin'in iddiasına jet yanıt
Hükümetten, Gürsel Tekin'in iddiasına jet yanıt
Hükümetten, Gürsel Tekin'in iddiasına yanıt geldi. Enerji Bakanı Taner Yıldız, "Sayın Tekin, kaynaklarını açıklasın, kendisine kaynaklarını gözden geçirmesini tavsiye ediyoruz" dedi.

RADİKAL- Enerji Bakanı Taner Yıldız ve Bilim Sanayi Bakanı Fikri Işık , TÜBİTAK Enerji Projeleri tanıtımına katıldı. Toplantı sonrası konuşan Enerji ve Tabi kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'dan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in "İki gün sonra Suriye'ye girilecek kaynağım sağlam iddiasına" jet yanıt geldi. Bakan Yıldız, "Sayın Tekin, kaynaklarını açıklasın, kendisine kaynaklarını gözden geçirmesini tavsiye ediyoruz" dedi.

Gürsel Tekin: Türkiye iki gün içinde Suriye'ye girecek

AKKUYU İDDİASI

Akkuyu'da rapor gizlendi iddiasına ise "O raporun bağlayıcılığı yok, rapor denetim raporu değil tespit raporudur" dedi.

 

GÜRSEL TEKİN: CEVAP BEKLİYORUM 

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ise iddialarıyla ilgili konuştu. 1 Mayıs olayları sırasında İstanbul Beşiktaş 'ta yaralanan Özgür Altunbilek'i evinde ziyaret etti. Tekin'e burada bugün bir gazetedeki röportajında söylediği "Türkiye'nin 2 gün içinde Suriye'ye girecek" açıklamaları soruldu. "Özellikle dış politikalar konusunda önemli olumsuzluklar yaşanıyor" diyen Tekin, şöyle konuştu:"Son dönemlerde gerek Musul'daki olaylardan kaynaklı gerekse Ortadoğu'daki sorunlardan dolayı hemen hemen bütün yabancı gazeteleri açtığınızda, buna kısmen Türk gazeteleri de dahil, önümüzdeki süreçte olumsuzlukların olabileceğiyle ilgili çeşitli haberler olmasına rağmen, seçim sahalarında hertürlü şey konuşuluyor. Ancak bu meseleyle ilgili sayın Davutoğlu yada dışişleri bakanının tek bir cümlesini duymuş değiliz. Umut ediyoruz ki bu sorun doğru değildir. Bu sorunun muhatabı biz değiliz. Biz ortada olan bir iddiayı kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Ben bu iddiaların doğru çıkmasını istemiyorum. Bu iddiaların yada elimize gelen bilgilerin doğru olmadığına inanmak istiyorum. Hükümet umarız bu konuda bir açıklama yapacaktır. Çünkü kamuoyu çok tedirgin. İçeride yeteri kadar sorunlarımız var. Bu sorunlarımızla birlikte seçim arifesinde Türkiye'nin böyle bir macerayı sürüklenmesi kabul edilecek bir anlayış değildir. Bir birey olarak ,CHP milletvekili olarak bu tehlikeye parmak basmak istedik. Ben hükümet yetkililerinden bir cevap bekliyorum."