Hükumetten Özkök'e destek

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ün Kıbrıs'la ilgili mesajlarına hükümetten destek geldi.

ANKARA - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ün Kıbrıs'la ilgili mesajlarına hükümetten destek geldi. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Genelkurmay Başkanımız Özkök'ün Annan Planı'nı değerlendirmesiyle bizim değerlendirmemiz arasında bir fark olmadığını tespit ettim" dedi.
Haber Kameramanları Derneği'nin 2002-2003 Yılı Görüntü Yarışması Ödül Töreni'ne katılan Şahin, gazetecilerin Genel Kurmay Başkanı'nın açıklamalarına ilişkin sorularını yanıtladı. 'Özkök'ün her zamanki demokrat kimliğiyle düşüncelerini ifade ettiğini' vurgulayan Şahin, şöyle konuştu: "Kuşkusuz karşı tarafla her konuda anlaşmamız mümkün değildi. Sayın Genelkurmay Başkanımızın Annan Planı'nı değerlendirmesiyle bizim değerlendirmemiz arasında fark olmadığını tespit ettim."
Şahin, bir gazetecinin, Özkök'ün Kıbrıs konusunun görüşüldüğü MGK toplantısında çizilen çerçevenin dışına çıkıldığı yönünde sitemde bulunduğunu belirtmesi üzerine, açıklamanın tam metnini okumadığını bu yüzden değerlendirme yapamayacağını söyledi.