Hürriyet saldırısındaki milletvekili AKP Divan üyesi oldu

Hürriyet saldırısındaki milletvekili AKP Divan üyesi oldu
Hürriyet saldırısındaki milletvekili AKP Divan üyesi oldu
Geçen pazar akşamı Hürriyet'e taşlı sopalı saldırının baş aktörlerinden AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın,  AK Parti Kongresi'nde Divan üyesi seçildi.

RADİKAL - Ak Parti Kongresi'nde divan üyeleri, Başbakan ve Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun da aralarında olduğu, parti yetkililerinin aday göstermesi ile, delegeler tarafından oy birliği seçildi. Hürriyet'ten Zeynep Gürcanlı'nın haberine göre, Divan Başkanlığı'nı eski Başbakan Yardımcısı ve eski Adalet Bakanı bekir Bozdağ üstlenirken, geçen hafta Hürriyet Gazetesi'ne yönelik saldırı sırasında, gazete önünde yer alarak ve açıklama yaparak dikkatleri üzerine çeken Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın da Divan üyesi olarak seçildi.

HÜRRİYET'E SALDIRININ ARDINDAN TEHDİT ETMİŞTİ

Geçen pazar akşamı Hürriyet'e taşlı sopalı saldırının baş aktörlerinden AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, saldırının ardından tehditler yağdırarak yaptığı konuşmasında ''1 Kasım’da sonra defolup gidecekler” demişti. Saldırıdan bir gün sonra devletin resmi ajansı AA'ya konuşan Boynukalın, ''Eylem yapmaya devam edeceğiz. Buna alışmaya başlasınlar artık'' demişti. Boynukalın'ın tehdit dolu açıklamasından sadece 9 saat sonra Hürriyet Gazetesi ikinci bir saldırıya daha uğramıştı.

Hürriyet Dünyası'na saldırının adım adım detayları

AK Partili vekil 'Alışın' dedi Hürriyet'e ikinci saldırı geldi!

CHP'li vekilden AK Partili Boynukalın hakkında suç duyurusu