Hüseyin Çelik: O okullarda 3 çocuk okuttum ben

Hüseyin Çelik: O okullarda 3 çocuk okuttum ben
Hüseyin Çelik: O okullarda 3 çocuk okuttum ben
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, gündeme dair açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını cevapladı. Çelik yurt dışındaki Türk okullarıyla ilgili soruya cevap verirken, "Ben üç çocuğumu bu okullarda okuttum" dedi.

Radikal.com.tr - İşte Çelik’in açıklamasından satır başları: 

BOZDAĞ'A SALDIRI OLDUĞUNDA KILIÇDAROĞLU 'KINIYORUM' DEMEMİŞTİ

Bekir Bozdağ Hacıbektaş’ta saldırıya uğradığında başı okşandı, sahip çıkıldı. Bunu da CHP ’li arkadaşlara hatırlatmak isterim. Ve orada Kılıçdaroğlu kürsüye çıktığında bu 'menfur saldırıyı kınıyorum' deme erdemini göstermedi. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ’na saldırı yapıldığında da bunu kınarız. Bekir Bozdağ’a saldırı yapıldığında da kınamıştık.

CEZALAR ARTIRILSIN 
Denetimli serbestlik yasasıyla birlikte bu tür saldırılar görülüyor. Ben tüm partilere çağrıda bulunuyorum. Özellikle siyasi amaçlı kaos yaratmak isteyen bu tür saldırılarla ilgili cezaların artırılması gerekiyor. Bugün Ahmet’e yapılana sevinirseniz yarın kendinize yapıldığında üzülürsünüz. Biz şiddet ve terör faaliyetleri karşısında bir set oluşturmak zorundayız. Siyaset bir tavır birliği göstermezse kaybeder.

MISIR’DAKİ İDAM KARARLARI 

Mısır’da insanlık asılıyor. Sözüm ona medeni dünya olması gereken refleksi göstermiyor. Bu bir insanlık dramıdır. Grup konuşmasında Sayın Başbakan’ın bu konuya değinmemiş olmasını çok farklı anlamlara çektiler. Başbakan katliamlara en sert sözleri söylerken, “Mısır’a neden karışıyorsunuz” diyorlardı. Bizim bu konuda tavrımız nettir. Biz Mısır’daki insanlık katliamına her zaman karşı durduk. Firavunlarla Musalar savaştığında hep Musa’lar, Yusuf’lar kazanmıştır. Mısır halkının yanındayız masumların mazlumların yanındayız.
Bu idam kararlarının infaz edilmemesi için uluslararası camiayı da yanına alarak ne gerekiyorsa yapacağız.

SEÇİM SONUÇLARI 

Sayın Kılıçdaroğlu çıkıp deseydi ki, “bu seçimde umduğumuzu bulamadık, önümüzdeki seçimlere bakacağız” daha tutarlı olurdu. CHP neden kaybetmiş... Devletle yarıştığı için… Devletle seçime giren bir siyasi parti kaybeder…

SEÇİM GÜNÜ 8 ŞEHİRDE ELEKTRİK KESİLDİ 
Bazı illerde elektrik kesilmiştir. Elektrik kesilmesi seçime mahsus olarak değerlendirilirse bu yanlış olur. Seçim günü 8 şehirde elektrik kesildi. Ovacık’ta elektrik kesildi… Orada seçimi TKP kazandı. Elektrik kesilmesi hoş bir şey değil ama elektrik kesildiyse bizim için de kesildi. Bunlar züğürt tesellisidir.

HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR 
Ak Parti’nin yeterli başarıyı gösteremediğini söylüyorlar… Geçiniz bunları arkadaşlar… Hiçbir başarı tesadüf değildir. Başarı ter kokar. Seçim tarihinde en yüksek yerel seçim oranıdır bu sonuçlar. Sayın Bahçeli’ye göre seçimin galibi de MHP… Etnisite ve dine dayalı siyaset yapmanın uzun vadede o ülkeye facia getireceğini her zaman söyledik. Bizim için sevindirici olan memleketimiz için bir talih olan şudur: Etnisite üzerinden siyaset yapanlar yüzde 21’e varabiliyorlar…

KILIÇDAROĞLU'NUN BU TAVRINI AYIPLADIM 
Sayın Kılıçdaroğlu grup toplantısında, AGİT toplantısında Tacan İldem’in, “Reyhanlı saldırısını El Kaide yaptı” dediğini söylediği öne sürdü. Kendisi bizatihi açıklama yaparak doğru olmadığını ifade etti. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu tavrını ayıpladığımı söylemek isterim

BAHÇELİ 'ERDOĞAN MUHTAR BİLE OLAMAZ' DEMİŞTİ 
Sayın Bahçeli cumhurbaşkanının iki kişinin belirleyeceğini söyledi. Cumhurbaşkanlığına halk, millet karar verecek. Sayın Bahçeli tek başına Başbakan’ın cumhurbaşkanı olamayacağını söylüyor. Sayın Bahçeli Erdoğan muhtar bile olamaz da demişlerdi.

PARTİLERE ÜYELİK ŞARTLARI DEĞİŞECEK Mİ 
Bir musibet bin nasihatten iyidir. Bu konuda çalışmamız olacak.

CHP’NİN ANKARA İTİRAZINA RET 
CHP’liler neredeyse yemek tariflerini AYM’ye soracaklar. Bireysel başvuru hakkını getiren AK Parti’dir ama bunun suiistimal edilmesi savunulamaz.

AYM’NİN TWITTER KARARI 

Bu karar çok yanlış bir karardır. İnsanların haysiyetine yönelik yayınlar ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemez. Twitter Türk mahkemelerini ciddiye almayacak, vergi vermeyecek, muhataplık mekanizması oluşturmayacak. Ama Fransa’ya, İngiltere’ye başka türlü davranacak… Üç kişinin hesabını kullanma yetkisi Twitter’ın yetkisindedir. Bizde değil… Uçaktaki şüpheli yolcuyu uçağı indirmeden dışarı atamazsınız…

AYM ÇOK BÜYÜK BİR YANLIŞA İMZA ATTI 
AYM Twitter ile ilgili verdiği kararda çok büyük yanlışa imza atmıştır. Temenni ederim bir daha böyle bir karar almaz. AYM CHP’nin itirazı ile ilgili şunu demeliydi: Böyle bir konuyla ilgili bize başvuramazsınız. Biz iktidara geldiğimizde 20 bin internet abonesi vardı şimdi 33 milyon… Ben de faal olarak twitterı kullanıyorum ben de bu nimetten faydalanmak isterim ama yanlışlara müdahale ettikçe bu olur.

YURT DIŞINDAKİ TÜRK OKULLARI
Bu okullarla ilgili olarak başta cumhurbaşkanı başbakan ve bakanlar bütün iktidarımız boyunca adeta bir şemsiye görevi görmüştür. Ben milli eğitim bakanlığım boyunca gittiğim yerlerde ilk bu okulları ziyaret ettim. Ben üç çocuğumu bu okullarda okuttum. Ama birileri bu okulları Türk hükümeti aleyhine propagandanın üssü haline getirirse orada bir problem var demektir. Kendi ülkesini bir diktatörlük başbakanı diktatör olarak tarif eden AK Parti hükümetini El Kaide ile el ele gösteren bir anlayış bu okulları da kendi emelleri için alet ederse okullar ile ilgili sempatinin antipatiye dönüşmesine yol açar.

Selam diyen bir örgüt icat edeceksiniz bazı Ak Partilileri irtibatlı göstereceksiniz… Bununla kime selam verilmek isteniyor. Yanlış yapanları her zaman bu camianın samimi mensuplarından ayırmaya çalıştım. Bir mümini küstürmeyelim diye azami özeni gösterdik. Birisi eğer başbakanı, bakanları hiçbir mahkeme kararı olmadan dinliyorsa bunlarla ilgili gereken yapılmalı mı yapılmamalı mı? TIR’ların durdurulması esansında savcının haddini aştığını söyledim. Bir tabur askerle kendi ülkesinin yaptığı operasyona savcı nasıl böyle müdahale edebilir. Elmasla kömür arasında bir karbon fark vardır. Bu çok ince bir çizgidir. Bu okullara para verenler yaptıranlar Allah rızası gözeterek vermişlerdir. Ama bugün birileri tarafından farklı mecralara çekecek şekilde kullanılıyorsa ben buna teessüf ederim. 

TÜRGEV’E YURTDIŞINDAN 99 MİLYON DOLAR BAĞIŞ İDDİASI 
Bu bağış yüz milyon dolardır. Türkiye’de birçok vakıf dernek var. Bunların da hangi ölçülerde bağış alıp alamayacakları belirlenmiştir. Ne yapıyor bu vakıf özellikle kız çocuklarının okuması için yurt yapıyor. ÇYDD yurt dışından yardım alabilir mi alabilir. Biz UNICEF ile kampanyayı beraber götürüyordu. Yapılan iş belliyse mantıklıysa bu bir beklenti karşılığı değilse bunu tutup da yolsuzluk gibi göstermek hangi vicdana sığar. Vakıfbank üzerinden gelmiş. Mesele bu kadar açık. (Hürriyet)