Hüseyin Çelik'ten Erdoğan'a eleştiri

Hüseyin Çelik'ten Erdoğan'a eleştiri
Hüseyin Çelik'ten Erdoğan'a eleştiri
AKP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çözüm sürecine ilişkin sözlerini eleştirdi. Çelik, "İtfaiyeci mesleğinin önemini göstermek için yangın çıkarmaz" dedi.

RADİKAL - AKP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın çözüm sürecine ilişkin sözlerini, "Sayın Cumhurbaşkanımız bize her zaman iç işlerimizi medyada çarşıda pazarda konuşmamamızı söylerdi, eğer gömleğin üst düğmesi yanlış iliklenirse hepsi yanlış gider" diyerek eleştirdi. Çelik, Erdoğan'ın bu tartışmayla bir 'sistem krizi' yaşandığını göstermeye çalışıp çalışmadığı sorusu üzerine ise, "İtfaiyeci mesleğinin ne kadar önemli olduğunu göstermek için yangın çıkaramaz" dedi. Çelik, eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir parti kuracağı yönündeki iddiaları ise kesin bir dille yalanladı.

AKP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın çözüm sürecinin işleyişine yönelik eleştirilerine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın karşılık vermesiyle başlayan ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Arınç’ı ‘paralel’ ilan etmesiyle alevlenen gerilime ilişkin konuştu.

Davutoğlu: Twitter üzerinden konuşulmamalıydı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sistemde sıkıntılar olduğunu göstermek için böylesi tartışmalara gerek duymaması gerektiğini savunan Çelik, “Bir itfaiyeci kendi önemini anlatmak için yangın çıkarmaz” dedi.

Başbakan Davutoğlu'nun Başdanışmanı Mahçupyan: Halk darbeye karşı yolsuzluğu tercih ediyor

CNN Türk ekranlarında yayınlanan Baştan Sona programına katılan Çelik, partinin iç meselelerini ‘çarşıda pazarda medyada’ konuşmamayı öğreten Erdoğan’ın, bizzat bu tartışmayı medya önünde başlatan kişi olduğunu belirtti.


' MHP İKTİDAR OLSA ANLARDIM'

“Gömleğin üst düğmesini yanlış iliklerseniz aşağıya kadar yanlış gelir” diyen Çelik, CHP veya MHP iktidarda olsaydı Erdoğan’ın bu tepkisini anlayabileceğini kaydetti.

Çelik şöyle devam etti: “Ama bugün iktidardaki partinin kurucusu kendisindir. Hükümet’in başına kendisinin isteği getirilen Davutoğlu var. Kimse kendisini kandırmasın Erdoğan istemeseydi Davutoğlu genel başkan olamazdı. Hal böyle Erdoğan karşı çıktığı itirazlarını medya önünde açıklayınca, hükümetten de açıklama geldi.”

Cumhurbaşkanı'na istihbarat için 'örtülü ödenek' tahsis edildi


‘KARDEŞ KAVGASI...’


Erdoğan’ın süreç kapsamında İzleme Heyeti oluşturulmasına yönelik sözlerine iki kez yanıt veren Arınç’ı ‘paralel’ ilan eden Gökçek’in sözleri ve Arınç’ın buna yanıtlarının AKP camiasının ve kamuoyunun yadırgadığı bir durum olduğunu vurgulayan Çelik, Başbakan Davutoğlu’nun doğru zamanda müdahale ettiğini savundu.

Çelik, Arınç ile Gökçek arasındaki tartışmada kimin haklı olduğu yönündeki sorulara ise “Kardeş kavgasında taraf tutmak kavganın körüklenmesi, fitnenin devam etmesi anlamına gelir” karşılığını verdi.

Kamuoyu önünde hükümete yönelik sert eleştirilerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sistemdeki sıkıntıları göstermek için bu tartışmalardan medet ummaması gerektiğini belirten Çelik, “Bir itfaiyeci kendi önemini anlatmak için yangın çıkarmaz” diye konuştu.

 


  http://www.radikal.com.tr/132326113232616

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  eleştiri mi - user1002376

  AKP içinden birilerinin "R.T. Erdoğan yanlış yapıyor" tespiti yapması veya yapa bile bunu ifade etmesi ne kadar da zormuş. On defa eğip bükerek yumuşatarak yapılan yorumlar bile demokrasimiz adına can simidi gibi. Bu ülke nereye gidiyor?

  MENFAAT BİRLİKTELİĞİ BURAYA KADAR - user1052522

  İçerde kazan kaynıyor artık, tek adamlığı kendi adamları bile hazmedemiyor emir komuta zinciri içinde bir siyaset veya özgür düşünce insanı olunmaz bunun yansıması öfke patlamaları ile bu şekilde ortaya çıkıyor.Çok geçmez suyun sıcaklığı 100 dereceyi bulacak bu sıcaklığa dayanamayan bireyler kopacaktır bence dağılma süreci başlamıştır....

  olmadiki - yellowknife

  gecin bunlari daha durust daha aciklamali biseyler soyleyin neden arinci bir belediyeye harcatiyorsun hicbiriniz arincin haksizligini dile getirmiyorsunuz..

  Haberin videosu ve basligi - Ayse Sule

  Haberin videosunu izledim. Huseyin Bey, ne "yangin cikaran itfaiyeci" benzetmesiyle ne de baska bir sekilde Cumhurbaskanini elestirmiyor. Yani, haberinizin basligindaki sozlerin ayni haberin videosunda hicbir karsiligi yok. Ha illaki soyledi diye iddia ediyorsniz, o zaman bir zahmet iddianizi destekleyek videoyu da koyun, ki inandirici olsun.

  ASAYIŞ'I SAĞLAMAKLA GÖREVLİ OLAN ASAYIŞ'I BOZAR MI? - m.rozbilen

  Sayın Çelik'in "itfaiyeci yangın çıkartmaz" sözlerine yürekten katılıyorum. Ben de ilave olarak ; Bir güvenlik görevlisi (polis, asker, MİT elemanı gibi) olay çıkartmaz, provokasyon yapmaz, Provokatör olmaz, olaylara öncülük etmez, olayların çıkmasında ve gelişmesinde el altından desteklemez, büyük ya da küçük vahim olayların çıkmasında kışkırtıcılık yapmaz diyorum. Zira bütün bunları bu ülke yaşadı, yaşıyor maalesef.

  ağğğ canımm. - user964135

  yaw he he... tamam, bu kadar kendinizi bir oy için parçalamayın. MHP ile HDP anketlerde çok iyi sonuçlar alıyor diye ne yapacağınızı şaşırdınız, reisicumhur milliyetçilerin oylarını almak için kürtleri bir tarafa attı, siz de kürtlerin oylarını alabilmek için; reisicumhura yaramaz çocuk mumalesi yapıyorsunuz. hangi kendi çocucuğunuz komşunun çocuğunu döver ya, siz de komşunun çocuğunun gönlünü almak için: tamam oğlum üzülme, ben onu akşam eve gidince dövecem; ama insan kendi çocuğunu döver mi başkasının çocuğunun gönlü hoş olsun diye. merak etmeyin bu millet yine size oy verecek.