Hüsrev Kutlu: Pişman değilim

TBMM'deki mareşal üniformalı Atatürk resmini eleştirdiği için disipline sevk edilen AKP milletvekili, "İhraç edileceğimi sanmıyorum" dedi.

TBMM'deki mareşal üniformalı Atatürk resmini eleştiren AKP Adıyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu, sözlerinden dolayı pişmanlık duymadığını söyledi.
AKP Grup Yönetimi'nce dün Disiplin kurulu'na sevk edilen Kutlu, partisinin TBMM Grup toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sözlerinin hem partisi hem de çeşitli kesimler tarafından tepkiyle karşılandığını söyleyen gazetecilere Kutlu, "Demokrasidir, elbette sözlerim tartışılacaktır. Bundan sonra takdir disiplin kurulunundur. Ne karar verilirse verilsin, saygı duyarım" dedi.
Bir sohbet sırasında sarfettiği sözlerin basın tarafından çarpıtıldığını öne süren Kutlu, bir gazetecinin "Ne demek istemiştiniz" sorusuna karşılık, sözlerinin açık olduğunu ve yorum yapma gereği duymadığını söyledi. Atatürk'ün TBMM'deki mareşal üniformalı resminden rahatsızlık duymadığını, "Sivil kıyafetli olsa daha iyi olur" dediğini kaydeden Kutlu, "Sözlerim kabul görür ya da görmez. Benim sözlerimin de tartışılması gerekir" diye konuştu.
Kendisiyle ilgili olarak partisinden ihraç kararı çıkıp çıkmayacağı sorusunu ise Kutlu, "Partiden ihraç edileceğim yönünde bir karar çıkacağını tahmin etmiyorum. Ama çıkacak karara saygılıyım" diye yanıtladı.
Sözlerinin 'gereksiz, lüzumsuz' diye değerlendirildiğinin hatırlatılması üzerine, bunu değerlendirme yapanların takdirine bıraktığını kaydeden Kutlu, "Her söylenen sözünüz doğru olmalı, ama her doğruyu söylemek doğru değildir. Demek ki, Türkiye'de de dünyada da insanlar her zaman doğruyu söylememeli" dedi.
Kutlu, 'üniforma' ve 'muhafız taburu'yla ilgili sözlerini soran bir gazeteciye, "Üniforma lafı etmeyin" diyerek tepki gösterdi.